Bakan Soylu Türkiye’ye getirileceğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kendisine yöneltilen “Sosyal medyada FETÖ hesaplarını nasıl anlıyorsunuz?” soruya şu yanıtı verdi: “Anahtar kelimeler var. 15 Temmuz’dan itibaren 109 bin ayrı hesaba fokuslandık ve 45 binini tespit ettiler, kişi olarak tespit edildi, bunların 7 bini gözaltına alındı. Bunların çoğu tutuklandı. İtibar suikastı, iftira, hakaretler, küfürler. FETÖ hesapları çok rahat bir şekilde anlaşılıyor. Yüzde 75’i Atatürkçü görünüyor, yüzde 35’i PKK’lı görünüyor. Hesapları yüzde 95’i erkek iken kadın profili kullanıyor. Bunlar her türlü kılığa girerler, her şeyi yaparlar.

Acımasızdırlar. Yalanı doğruymuş gibi ortaya koyarlar. ” FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in eninde sonunda Türkiye’ye getirileceğini söyleyen Bakan Soylu konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Fetullah Gülen gibi her şeyden yoksun, bir meczup Türkiye’ye darbe planlayacaksa biz işimizi bırakalım. Onun arkasında olanlar onu tutuyorlar. Amerika’da, Avrupa’da, İngiltere’de, Almanya’da bu işi yapın bakalım 1 gün tutarlar mı? Algılar gerçekleri değiştiremez. Biz önünde sonunda biz bu adamı oradan alacağız, ölüsünü veya dirisini. Benim dönemimde de olabilir benden sonra da olabilir. Bundan eminim.

Soylu, 21 Kasım 1969 İstanbul’da doğdu. Plevne Lisesi’nde başlayan ve ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde sürdürdüğü eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Soylu, siyasi hayatına 1987 yılında DYP İstanbul İl Gençlik Kolları’nda adım attı. 1995 yılında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’na seçilen Süleyman Soylu, 1999 Yerel seçimlerinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı oldu. 1999-2002 yılları arası İstanbul İl Başkanlığı görevinde bulunan Soylu, 6 Ocak 2008 tarihinde Demokrat Partinin Genel Başkanlığına seçildi. Soylu’nun 16 Mayıs 2009’da kendi talebiyle gerçekleşen kongrede Genel Başkanlık görevi sona erdi.

Süleyman Soylu, 12 Eylül 2010 Referandumu sürecinde “evet” oyu tercihini anlatmak için “Demokrasi Buluşmaları” toplantılarıyla Türkiye’yi dolaştı. 5 Eylül 2012 tarihinde AK Parti’ye katılan Soylu, AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Süleyman Soylu, 15 Nisan 2014 tarihinde Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi. 7 Haziran ve 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde Trabzon’dan milletvekili seçilen Soylu, 24 Kasım 2015-1 Eylül 2016 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı, ardından İçişleri Bakanı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir