Bakanlık Ali İhsan Varol’u affetmedi

Kelime Oyunu programının sunuculuğunu yapan Ali İhsan Varol’u affetmediler.

Geçtiğimiz yıl eşi ile boşanmıştı.

Ancak boşanmanın arka yüzü herkesi şaşırttı.

Ünlü sunucunun eşine yumruk attığı ve darp raporunun olduğu ortaya çıktı.

Ayşe Varol eşi Ali İhsan Varol’un kendisini darp ettiği iddiası ile boşanmışlardı. Ancak daha sonra Ayşe Varol şikayetini geri aldı.Hapis cezası ile yargılanan İhsan Varol ise beraat etti. Ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karara itiraz ederek “Şikayet kalksa da ortada suç var” şeklinde yeniden davanın görülmesini istedi.

Ali İhsan Varol kimdir

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Çerkez kökenli olan sunucu 2 erkek kardeşe sahiptir. Ali İhsan Varol, lisans eğitimini önce; Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri sonra İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde, sonra Açık öğretim Kamu Yönetimi Bölümü’nde okumaya çalışmış ancak 3 üniversiteyi de bitirmeden bırakmıştır.Ankara Üniversitesini bıraktığında Bodrum’a gitti, 1,5 yıl orada otomobil kiralama işinde çalıştı.

Turizm sektörüyle başladığı iş hayatına, Televizyon sektörüne geçip prodüksiyon asistanlığı yapmaya başladı. Dört yıl prodüksiyon asistanlığı yapan Varol daha sonra metin yazarlığına başladı. Çarli dizisinin ana karakteri Çarli adlı maymunun bakıcılığını yapmış, bir dönem aynı evde yaşamıştır. Ali İhsan Varol, Passaparola, İkinci Bahar, Cumartesi ve Pazar Sürprizi, Hugo gibi birbirinden farklı programlarda set amirliğinden metin yazarlığına kadar ekranın arkasında farklı deneyimler edindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir