Barbaros Şansal gündemi salldı

Moda tasarımcısı olarak bilinen Barbaros Şansal, katıldığı canlı yayında bomba bir itirafta bulundu.Barbaros Şansal, Beşiktaş Web TV’de Günün Konuğu programına katıldı ve çok konuşulacak bir açıklama yaptı.Beşiktaş Web TV Genel Yayın Yönetmeni Uğur Tutcuoğlu’nun konuğu olan Barbaros Şansal, Makam Odası – Linç kitabı üzerine de açıklamalarda bulundu ve olay ifadeler kullandı.‘Makam Odası – Linç’ kitabıyla ilgili açıklamalarda bulunan Barbaros Şansal, Beşiktaş Web TV Genel Yayın Yönetmeni Uğur Tutcuoğlu’nun kitaba ilişkin ‘O kitapta çok bambaşka şeyler anlatıyorsunuz’ yorumu üzerine dikkat çeken ifadeler kullandı.

Makam Odası Linç kitabı hakkında açıklamalarda bulunan Şansal şu ifadeleri kullandı:MHP’den Ozan Arif’e çok ağır sözler: ‘Süpürge bıyıklı şarlatan’Orası benim makam odamdı. Ben ne Cumhurbaşkanları, ne medya patronları ne moda imparatorlarının makam odalarına girdim hatta bazılarıyla seviştim bile. Ama orası bir tek kimsenin giremeyeceği bir odaydı. Bir hücre ve tecritti. İşte gerçek makam odasıydı o. Şansal’ın kullandığı ifadeler dayandırdığı çirkin iftira ile ilgili yetkillerin nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

Zaman zaman yaptığı yorumlarla halkı tahrik eden hatta seçim dönemlerinde kavgalara karışıp dayak yiyen Şansal akıllanmadığını açıkça ortaya koydu. Şansal’ın bu ifadelerinin adli makamlarca nasıl değerlendirileceği iddiasının ispat etmeye davet edileceği beliritiliyor. Moda tasarımcısı olan Barbaros Şansal, 10 Temmuz 1957’de Ankara’da dünyaya geldi. Sungur Tekin Şansal ve Güner Eczacıbaşı’nın çocuğu olan Şansal; Şişli Özel Dost İlkokulu, Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu İlkokulu, Site Koleji, İstanbul Alman Lisesi, İzmir Fatih Koleji, İstanbul Vefa Lisesi, İstanbul Maltepe Lisesi, İstanbul Fenerbahçe Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi gibi pek çok kurumda eğitim almıştır.

Eğitimini Londra’da tamamlayan Şansal, modacı olmasının yanı sıra LGBT hakları savunuculuğu yapıyor. Habertürk kanalında “Toplu İğne” ve Skytürk’te “Çengel İğne” adlı programları yapan Şansal, “3. Sınıf Hamur Kağıda Matbaa Mürekkebi Hayatlar” isminde bir kitap da yazdı. Ayrıca Matthew Frederick ve Alfredo Cabrera’nın yazdığı “Moda Okulunda Öğrendiğim 101 Şey” adlı kitabı da Türkçe’ye çevirerek yayınlanmasını sağladı. Son olarak Şansal, Marmara Üniversitesi ve Ankara Başkent Üniversitesi’nde “Moda Tarihi” dersleri verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir