Barzani’den bir hamle daha

Türkiye’nin Güneyde başlattığı O’perasyon Kuzey Irak Bölgesel yönetimini resmen çılgına çevirdi ne yapacağını şaşıran B’arzani ailesi Türkiye’ye karşı harekete geçti Birleşik Devletlerden umduğunu bulamayan Mesut B’arzaninin yeni rotası bakın hangi ülke oldu Türkiye’min S’uriye’de başlattığı H’arekata karşı çıkan Kuzey Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesud B’arzani, R’ojava’daki durumuna ilişkin Rusya’ya hitaben bir mektup gönderdi.

RUSYA’DAN MEDET UMMAYA ÇALIŞIYOR

Kuzey Irak Kürt Yönetimi Başkanı M’esud B’arzani, R’ojava’daki durumuna ilişkin Rusya’ya hitaben bir mektup gönderdiği bildirildi. Mektubun içeriğine ilişkin ayrıntı verilmedi. Kuzey Irak Kürt Yönetimi Parlamentosu Başkan Yardımcısı Hêmin Hewramî sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Rusya’nın Erbil Başkonsolosu Oleg Levin ile bir araya geldiklerini duyurdu.

Hemîn Hewramî, Rus Konsolosu ile yapılan görüşmede Başkan Mesud Barzani’nin Rusya devlet yetkililerine hitaben kaleme aldığı mektubu ilettiklerini dile getirdi. Hewramî, Başkan Barzani’nin mektubunda Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelere ilişkin bazı görüş ve önerilerin yer aldığını, belirtti. Ancak mektubun içeriğine ilişkin ayrıntı vermedi.

Kürt haber sitelerine göre ise mektubun, Türkiye’nin S’uriye’nin kuzeyine düzenlediği H’arekata ve Ankara ile Washington arasında yapılan a’teşkes anlaşması ile ilgili olduğu ileri sürüldü.

RUSYA’NIN YARDIMINI İSTEMİŞ OLABİLİR
B’arzani’nin Birleşik Devletlerden umudunu kestiğini ve artık Rusya’dan yardım istediği kulislerde dillendiriliyor Türkiye Cumhuriyetine karşı her türlü girişimde bulunan bu kişilere Devletimiz yeri geldiğinde karşılığını vereceğini umuyoruz hakkımızda hayırlısını temenni ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir