Barzani’den yeni hamle geldi

Türkiye’nin dik ve kararlı duruşu ve hedefine emin adımlarla ilerlemesi bazı kesimleri rahatsız etti Ülkemizin fırat’ın doğusuna girecek olmasının ardından Barzni paniğe kapılarak bir çok adım atmaya başladı. Türkiye’nin harekete geçmesinin ardından Kuzey Irak Yönetimi Başkanı Mesut Barzanı, telaşa kapıldı Mesut Barzani,Türkiye durdurmak için birçok ülke ile yakın temas ile görüştüklerini duyurdu.

TÜRKİYE’NİN HAMLESİ İLE PANİĞE KAPILDILAR

Birleşik Devletlerin Türkiye’nin Suriye’ye düzenlencek o’perasyona yeşil ışık yakması ve askerlerini çekmeye başlaması Kuzey Irak yönetimini son derece telaşlandırdı.

Kuzey Irak Yönetimi Başkanı Mesut Barzanı, Türkiye’nin çok yakın bir tarihte başlayacak o’perasyonunu durdurmak için birçok ülke ile temas halinde olduklarını açıkladı.Rojava’daki gelişmeleri yakından takip ettiğini ve konu üzerinde çalışmalar yürüttüğünü belirten Kuzey Irak Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Rojava’daki Kürt halkına ve Y’PG güçlerine destek mesajı göndermeyide ihmal etmedi

“Birkaç kanalla birden iletişim halindeyiz” Barzani Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Rojava halkının acı çekmemesi için çalışma yürüttüğünü belirten Barzani, tiwtter mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Batı Kürdistan’daki son gelişmelerden çok endişeliyiz. Birkaç kanalla iletişim halindeyiz ve Rojava halkının başka felaketlere maruz kalmamasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız dedi Türkiye’yi engellemek için hangi güçler ile iletişim halinde oldukları ise merak konusu oldu Rabbim Türk ordusunu muzaffet kılsın üzerimizde oynanan kirli oyunları bozsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir