Belediye Başkanı Heykellerini dikti AK Parti Karıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heykel hassasiyetini bir kenara bırakarak özellikle de onu hedef alan isimlerin Ak Partili Belediye’nin Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın heykelini diktiği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve tehdit ettikleri için haklarında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in AK Partili belediye tarafından heykellerinin dikildiği ortaya çıktı.Usta oyuncu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ikilisinin heykellerinin dikildiği öğrenildi.İlçe sakinleri durumu CİMER’e bildirdi ve şikayetçi oldu. Şikayetler öylesine ayyuka çıktı ki ne olduğuna belediye yetkilileri anlayamadı.

Vatandaşlar yaşanan son olaylardan sonra heykellerin kaldırılmasını talep etti.

AK Partili Akşehir Belediyesi’nin vatandaşların tepkilerine karşı sessiz kalması dikkat çekti. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in heykellerinin Konya’nın Akşehir İlçesi’nde bulunan Gülmece Parkı’na eski belediye başkanı tarafından dikildiği belirtildi.

İşte Ak Partili belediye tarafından Gülmece Parkı’na dikilen o heykeller:

Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programına konuk olan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve tehditte bulundukları gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadeleri alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan iki sanatçıya yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir karakolda imza atma cezası verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir