Belediye Başkanının görüntüsü Erdoğan’ı kızdıracak

Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 19 Mayıs 2008’de bir genelge yayınlanmış, “Tütün Mamüllerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunun” hakkındaki genelgede, binaların yanı sıra çadır ve güneşlik gibi yerlerde, sigara yasağının uygulanacağı “kapalı alanlar” olarak değerlendirilmesi Resmi Gazete’de de yayımlanmıştı. Erdoğan’ın hassas noktası; Erdoğan’ın sigara içilmemesi konusunda hassasiyeti biliniyor. Milletvekilleri başta olmak üzere her gördüğü sigara paketini alarak, “Bir daha içmeme” söz verilmesini istediği birçok kez basına yansımıştı. Belediye Başkanının kapalı bir mekanda, sigara içme fotoğrafı ise, bu kadar da olmaz dedirtti.

Samsun’da AK Partili Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın, kapalı bir mekanda, üstelik ‘Sigara içilmez’ uyarısı bulunan levhanın bulunduğu alanda sigara içmesi şaşkınlıkla karşılandı. Samsun’da AK Partili Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın, kapalı bir mekanda, üstelik “sigara içilmez” uyarısı bulunan levhanın bulunduğu alanda sigara içmesi şaşkınlıkla karşılandı.AK Partili Başkan İshak Taşçı’nın, kapalı bir mekanda sigara içerken ki görüntüsü kameralara yakalandı.

Sigara Yasağı için düzenleme: İnternet ve topluma açık olan sosyal medya benzeri ortamlarda tütün ürünlerinin kullanılamayacağını ve görüntülerine yer verilemeyeceğini düzenleyen maddede düzenlemeye gidildi. TBMM Genel Kurulu’nda devam eden sağlık torba yasa teklifinin görüşmelerinde, AK Parti’nin kabul edilen önergesiyle, internet ve topluma açık olan sosyal medya benzeri ortamlarda tütün ürünlerinin kullanılamayacağını ve görüntülerine yer verilemeyeceğini düzenleyen madde rötuşlandı. Yapılan değişiklik uyarınca sosyal medyaya yönelik yasağın kapsamı ticari gaye ve reklam amacıyla sınırlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir