Belediyeden yapamayız yanıtını dinlemedi

Muğla’da 48 yaşındaki çiftçi baba, toprak dağ yolunun bozuk olması nedeniyle kızı okula gidemeyince Menteşe Belediyesi’ne yolun yapılması için başvurdu. Belediyeden “Yaptıramayız” cevabını alan baba 20 bin liraya veresiye yol yaptırdı. Maddi durumu iyi olmayan adam şimdi kara kara düşünüyor. Toprak dağ yolu bozuk olduğu için servis aracının evlerine çıkmıyordu okula gitmekte güçlük yaşayan 6 yaşındaki kızı için 4 km yolu stabilize hale getirtti.

KIZINI MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞER

Artık okuluna rahatlıkla gidebilen küçük Gamze büyük sevinç yaşarken, maddi durumu iyi olmayan baba Korkut ise veresiye olarak 20 bin liraya yaptırdığı yolun parasını nasıl ödeyeceğini kara kara düşünmeye başladığını söyledi.

YOL STABİLİZE HALE GETİRİLDİ

Muğla’nın Menteşe ilçesinin Yemişendere Mahallesi’nin Tembeller mevkiinde yaşayan evli ve 1 çocuk babası çiftçi Ramazan Korkut, kızı için yaptığı fedakarlıkla takdir topladı. 3 yıl önce evi yanan, bu nedenle tüm birikimini harcayan Korkut, yaşadıkları yere giden dağ yolunun bozuk olması nedeniyle servis aracı giremediği için geçen yıl kızı Gamze Korkut’u ana sınıfına gönderemedi. Bu yıl, Menteşe ilçe merkezindeki Şehbal Baydur İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayan küçük Gamze’nin yol sıkıntısı devam etti.

Menteşe Belediyesi’ne yolun yapılması için başvuran Ramazan Korkut, ‘Orman yolu olduğu için yapamıyoruz’ cevabı aldı. Bunun üzerine Korkut, 1 kepçe ve 4 kamyon kiraladı. Belediye bir kamyon, orman ise bir greyder desteğinde bulundu. 6 gün boyunca süren çalışmalar sonucu düzeltilen ve çakıl dökülen 4 kilometrelik yol, stabilize hale getirildi.

KÜÇÜK KIZIN YOL ÇİLESİ BİTTİ

Daha önce babası tarafından traktörler ile anayola götürüldükten sonra servise binebilen Gamze’nin yol çilesi bu sayede sona ermiş oldu. Artık evlerinin önünden servise binen ve okulunun önünde inen küçük kızın mutluluğu, fotoğraf karelerine yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir