Belgium’daki Türke bakın

İşte Avrupanın Gerçek yüzü Gurbetçi oylarını toplamak için seçtikleri sözde türkler bakın nasıl kararlar alıyor resmen Yazıklar olsun Belçika hükümetinde Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı olan ırkçı N VA partisi üyesi Zuhal Demir Türkiye ile ilgili s’kandal ifadeler kullanandı. Türk vatandaşlığın dan çıkmak istediğini açıklayan sözde türk bakın nasıl gerekçeler sundu tüm gurbetçiler görsün bunların gerçek yüzünü oy vermesinler

TÜRK VATANDAŞLIĞI BENİM İÇİN UYGUN OLMAKTAN ÇIKTI

Demir, ”Atalarımın doğduğu ülkeyi tanıyamaz oldum, aradaki çukur giderek büyüyor. İslam’ın Türk toplumu üzerindeki etkisi, kadın hakları, azınlıkların hakları, demokrasinin gerilemesi, Türkiye’de her şey tersine gidiyor, Türkiye benim için en iyi tatil ülkesi olarak kalacak fakat Türk vatandaşlığı benim için artık uygun olmaktan çıktı” açıklamasını yaptı.

Türk vatandaşlığından çıkacağını açıklayan 2 Mart 1980 Belçika doğumlu olan Zuhal Demir avukat diplomasına sahip ırkçı Flaman partisi üyesi, 24 şubat 2017 tarihinden beri de Belçika hükümetinde ”Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı” olarak görev yapıyor.

PEKİ BU ŞAHIS KİM

Zuhal Demir, sık sık Türkiye karşıtlığı ile haber sitelerinde gündeme gelmektedir. Peki Zuhal Demir kimdir? aslen nereli? nerede doğdu? hayatı ve mesleksel hayatı. Zuhal Demir baba tarafından aslen Tunceli‘lidir. Bir tarafı ise Elazığ‘a uzanmaktadır. Babası maden işçisi olarak uzun yıllar çalışmış hemen peşinden emekli olmuştur.

Leuven Katolik Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, 2003 ve 2004 seneleri arasında Brüksel Vrije Üniversitesi’nde Sosyal Hukuk üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. 12 Mart 1980 tarihinde Belçika, Genk’te dünyaya gelmiştir. Avukat olan Zuhal Demir bu arada politika hayatı ile sıkça gündemde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir