Benzin ve Motorine indirim

Amerika Birleşik Devleti ile Türkiye arasında normalleşen ilişkiler piyasaları da rahatlattı. Uluslararası piyasalarda da mazotun ton fiyatı 35 dolar, benzinin 40 dolara düştü.Bu gelişmelerin ardından 24 Aralık’tan itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine indirim yapılması beklendiği ifade edildi. Araç sahiplerini sevindiren bir gelişme yaşandı. Benzin ve motorine indirim geliyor.

Dolar kurundaki düşüşün ardından akaryakıt fiyatlarında önümüzdeki hafta indirim yapılması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre; 23 Aralık Pazartesi’ni 24 Aralık Salı’ya bağlayan gece, motorin ve benzinde 15-20 kuruş aralığında bir indirimin yapılması bekleniyor.

Amerika Birleşik Devleti ile Türkiye arasında yaşanan Papaz Brunson, Suriye ve S-400 krizlerinin ardından iki ülke karşılıklı yaptırım kararı uygulamıştı. Bu yaptırımlarla birlikte döviz kurlarında yaşanan artış petrol fiyatlarına da yansımış, zam üstün zam yapılmıştı. Gelinen noktada 12 Ekim’de Papaz Brunson serbest bırakıldı, Amerika Birleşik Devleti Suriye’den çekileceğini açıkladı, Türkiye’nin S-400 alımına karşı ise ABD geri adım attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir