Biber gazından birşey olmaz diyen Vali Yardımcısı hakkında karar

Efeler’bağlı Kızılcaköy’de bir süredir jeotermal enerji santrali yapılmasına tepki gösteren köylüler, kendilerine sıkılan biber gazını Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’a sormuştu. Vali yardımcısının, mandalina yiyerek “Bir şey olmaz, biber gazından ne olacak?” sözleri çevrecilerin tepkisini toplamıştı. Olay üzerine Vali Yardımcısı Arat hakkında Aydın Valiliği soruşturma başlatmıştı. “Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur.

Ayrıca medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.” şeklinde valilikten açıklama yapıldı. Aydın Kızılcaköy’de jeotermal enerji santralini protesto eden köylülere “Biber gazından bir şey olmaz ya” diyen Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın yetkileri alındı. Aydınkulis’in haberine göre Efeler’e bağlı Kızılcaköy Mahallesi’nde yaşanan olayların ardından İl Jandarma Komutanlığı ve il Emniyet Müdürlüğü ile ilgili görevler, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’tan alınarak, bir diğer Vali Yardımcısı olan Ömer Faruk Günay’a bağlandı.

Köylülere “Biber Gazından Bir Şey Olmaz” Diyen Aydın Vali Yardımcısının Yetkileri Alındı Aydın’da yapılması planlanan jeotermal enerji santraline karşı çıkan köylülere “Biber gazından bir şey olmaz ya” diyen Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın yetkileri alındı. Olay sosyal medyada yayıldıktan sonra görüntüler milyonlarca kez izlenmiş, yüzbinlerce kişi tarafından paylaşımda bulunularak kamuoyu nezdinde yaşanılan tepkiler çığ gibi büyümüştü. Nihayetinde Aydın Valiliği yaptırım uygulamak zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir