bilgimiz vardı

CHP’li Murat Emir, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki olaylara ilişkin itirafta bulundu. Murat Emir, Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesine gelmeden önce olaylar çıktığını ve ilçede gerilimin yüksek olduğu bilgisini aldıklarını ancak buna rağmen ilçeye gittiklerini itiraf etti. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Birgün gazetesinde “Oradaydım” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit Yener Kırıkçı’nın cenazesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldığını ve olayların başından sonuna kadar da Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğunu açıklayan Murat Emir, CHP’ye yönelik protestoların Kemal Kılıçdaroğlu gelmeden önce başladığını,

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sözlü, küçük çaplı bir saldırının gerçekleştiğine yönelik de haber aldıklarını belirterek, “Bu bilgi de bizi yolumuzdan alıkoymadı.” dedi. Şehit cenazesinde tansiyonun yüksek olduğunu bilerek alana giden Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Mitingine katılmak yerine şehit cenazesine katılması akıllarda soru işareti bırakırken, Murat Emir’in açıklamaları soru işaretlerini daha da güçlendirdi.

Gaflet mi, gizli gündem mi? MHP Lideri Devlet Bahçeli de, dünkü açıklamasında “CHP’nin, HDP ve PKK ittifakına yöre halkının infialini hesaba katmamak mağduriyet hazırlığıdır. Gaflet değilse kesin bir gizli gündemin sonucudur.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir