Bir ülke daha kararını verdi

Türkiye’nin yaptığı hare’katı kı’nayıp kendilerince yaptırım kararı alan ülkelere bir yenisi daha eklendi. Bir ülke daha ülkemize si’lah ihracatını kaldırdı.

Edinilen bilgilere göre Ka’nada hü’kümeti, Su’riye’nin kuzeyine doğru yaptığımız as’keri ha’rekatı gerekçe göstererek Türkiye’ye si’lah ihracatını askıya aldığını açıkladı.

İlk bilgiler ise, Kanada Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi, yapılan duyuruda, Türkiye’ye as’keri teç’hizatlar için yeni ihracat lisansı verilmeyeceği aktarıldı.

Gerçekleştirilen duyuruda, “Ka’nada, Tür’kiye’nin Su’riye’ye gerçekleştirdiği as’keri sal’dırıyı kesin olarak kı’nadı” ifadelerini ekledi.

Ve buna ek olarak, Ba’rış Pı’narı Har’ekatı’na ilişkin “Bu tek taraflı ey’lem, halihazırda kırılgan bir bölgenin istikrarını bal’talıyor, insani durumun kö’tüleşmesine ve Tür’kiye’nin de üyesi olduğu,

DA’EŞ karşıtı uluslararası koalisyon tarafından kaydedilen ilerlemenin boşa çıkmasına sebep olmaktadır” diye eklenildi. Bu gelişmeler sonucu Bakanlığa göre, 2018 yılında Türkiye yapılan si’lah ih’racatı yaklaşık 87 milyon Kanada dolarına ulaşmış durumdaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir