Buket Aydın kararı açıklandı

Kanal D ana haber sunucusu Buket Aydın görevlerine son verildiği bildirildi. Buket Aydın Kanal D’de Haber Başkanı ve ana haber sunuculuğu yapmaktaydı. Buket Aydın’ın daha önce görevine son verildiği sosyal medya’da paylaşılmış fakat bu haber yalanlanmıştı.Kanal D’de ana haber bülteni sunuculuğu yapan Buket Aydın’ın işine son verildi. Edinilen bilgiye göre Buket Aydın kanalın bulunduğu binadan güvenlik eşliğinde zorla çıkartıldı.

Buket Aydın’ın işten atılmasına rağmen “Bülteni ben sunacağım” diyerek stüdyoya girmeye çalıştı ancak görevliler tarafında zor kullanılarak dışarıya çıkartıldı. Daha sonra kendisini odasına kilitleyen Buket Aydın’ın odasının önünde güvenlik görevlisi bekletildi.Aydın daha sonra güvenlik görevlileri eşliğinde kanal binasından dışarı çıkartıldı.

Buket Aydın neden kovuldu?Edinilen bilgilere göre Buket Aydın’ın kovulma sebebi 31 Mart seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk ettiği programda attığı kahkahalar oldu. O programda Buket Aydın’ın attığı kahkahalar günden olmuştu.

31 Mart seçimlerinden önce konuk ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul,Ankara,İzmir’i biz kazanacağız” sözlerine kahkahalar atarak gülmesi tepkilere neden olmuştu. İşten atılma sebebinin bu tavrı olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir