Bülent Arınç’tan Abdullah Gül Açıklama

Yeniakit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın köşesinde kaleme aldığı; “Abdullah Gül’ün parti kuracağı” iddiaları gündemdeki yerini korurken, Bülent Arınç; ‘Abdullah Gül parti kurup sizi çağırırsa katılır mısınız?’ sorusuna bakın nasıl net bir cevap verdi. 31 Mart seçim sürecini, 11. Reisi Cumhur Abdullah Gül’ün parti kuracağı iddiası üzerinden değerlendirmiş; Abdullah Gül’ün “5. ayın 5’inde 55 vekille parti kuracağını, kurulacak yeni partiye diğer partilerden katılım olacağını, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin de partide yer alacağını kaleme almıştı.

Dilipak’ın iddiaları konuşulurken, dikkat çeken bir yazı da Abdullah Gül’ün yakın arkadaşı olduğu bilinen gazeteci Fehmi Koru’dan geldi. Koru, yeni parti kapısının hep açık tutulması gerektiğini söyleyerek iddiaları güçlendirdi.

Yeniakit Abdullah Gül’ün parti kuracağı iddialarını Bülent Arınç’a sordu. Arınç, sorumuza naifçe kızarak cevap verdi Burayla ilgisi olmayan şeyler güzel kardeşim. Biz Ankara’nın Kültür-Tarih varlığından bahsediyoruz. Sen Abdullah Gül’den bahsediyorsun Peki Abdullah Gül parti kurup sizi çağırırsa kabul eder misiniz? sorumuza da kendinden emin bir dille jest ve mimikleriyle Hayır” diyerek net bir cevap verdi. Helal Olsun diyoruz Bülent Arınç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir