Bunları kullanmayın

Başta Türkiye olmak üzere dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan ilacın ö’l*üm*cül ya*n etkisi ortaya çıktı. Ecza dolbında olanlar kullanmadan önce bir kez daha düşünmek zorunda kalacaklardır. Hekiminize danışıp ilacın muadilini de talep edebilirsiniz. Sağlık skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Ülkemiz de 150 bin kişinin kullandığı i*la*ca ya*n etkisinden kaynaklı olarak dava açıldı. Davanın söz konusu hasta grubunu da etkilemesi bekleniyor.

Yaşanan sağlık skandalının sonucu bir hayli ilginç oldu. YAN ETKİSİ SIRALANDI Psikolojik ra*hat*sız*lıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan bir ilacın yan etkileri davalık oldu. Habertürk’ün haberine göre Eddie Bible adlı, bipolar ve anksiyete bozukluğu teşhisi konulan ve 26 yaşında bulunan hasta 13 yıldır aynı ilacı kullanıyordu.

Kullandığı i*lacın işe yaramadığını ve kadın*lara denk bü*yük*lükte gö*ğüs*lerinin oluştuğunu söyleyen has*ta merkezi ABD’de olan tıbbi malzeme şirketine bu sebeple dava açtı.İlacı üreten firma 2006’da yani i*lacın piyasaya çıkmasından 12 yıl sonra, erkeklerde gö*ğüs büyü*mesin*i yan etki olarak ortaya çıkabileceğini prospektüste belirtmeye başladı. Eddie Bible ise bu duyurunun kendisi için çok geç olduğunu belirtti. O ilaçlar :

“DELOX 30MG SR PELLET içeren kapsül, DEXGARD 30/30MG MR kapsül, DEXRİDON MR 30/10 MG kapsül, DOPROKİN-S ORAL süspansiyon, DUEDOM 30/10MG, DUEDOM 60/10MG, DUOLANS 15/10MG, DUOLANS 15/30MG SR, DUOLANS 30/30MG SR, LACOMBI 15/10 MG, LACOMBİ 30/10 MG, RABECOMB 20/10MG, RABECOMB 20/30MG MR, RABELIS PLUS 20/10 MG, RABELIS PLUS 20/30 MG MR.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir