Canan Kaftancıoğlu mazbata alım tarihini açıkladı

Halk Tv’de Ayşenur Aslan’ın sorularını yanıtlayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Ekrem İmamoğlu’nun iki güne kadar mazbatasını alacağını iddia etti. Kaftancıoğlu, Cumhur İttifakı’nın AK Partili İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın 31 Mart akşamı açıklamalarından dolayı ise, “Sonuçları bilmeden o açıklamayı yaptığını düşünüyorum. Bence kandırıldı. İyi niyetli düşünmek istiyorum ama bence kandırıldı” yorumunda bulundu.

İSTANBUL’DA SON DURUM Kaftancıoğlu İstanbul’da yeniden seçim sonuçlarını ise, “Son durum şu anda 12 sandık kuruluyla Maltepe’de sayım devam ediyor. An itibarıyla 605 sandık kaldı. Yani1.5-2 gün içinde sayımlar bittiğinde seçim tamamlanmış olacak. Pazara kadar bitecek” dedi.Kaftancıoğlu şöyle devam etti; “Esenyurt’ta Büyükşehir ile ilgili değil Meclis üyeleriyle ilgili yeniden sayım yapılacak.

Şu ana kadar tüm oyların yüzde 97.8’i sayıldı. Oran vermek istemiyorum ama geçersiz oylar sayılıyor denilerek oyların çoğu sayıldı. 13 bin 963 fark var. Şu anda 12 sandık kuruluyla Maltepe sayılıyor. An itibariyle 604-605 sandık kaldı. Büyükşehir’in bugün itibariyle tüm oyların 97.8’i sayıldı. Neredeyse tamamı sayıldı. İmamoğlu ile Yıldırım arasında fark şuan 13.963. Sayarak kapatamayacaklarını gördüler.

“İKİ GÜN SONRA MAZBATA ALINIR

Kaftancıoğlu CHP’li İmamoğlu’nun iki güne kadar mazbatasını alacağını iddia ederek şöyle devam etti; “YSK’deki hakimlerin topluma karşı duyarlı karar vereceklerine inanmak istiyorum. İstanbul’da vatandaş İstanbul’da seçimi kazananın Ekrem İmamoğlu olduğunu biliyor. YSK’da kendi hukuksal gerekçelerini ortaya koyarak yeniden seçim kararı vermeyecek. 2 gün sonra Maltepe’deki durum netlik kazanınca mazbata alınır. Bu benim öngörüm. Tek adamlığın tesçillendiği andır bu an. Seçimi kendi koltuklarını korumak için yapıyorlar. Seçimin tekrarlanması durumunda şu sonuç çıkarılabilir. Kendileri kazanıncaya kadar seçim yapacaklardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir