Canan Karatay’dan beklenmeyen çıkış, Öyle bir hastalık yok

Sağlıklı beslenme konusu ile ilgili yaptığı.

canan karatay ile ilgili görsel sonucu

açıklamalarla gündemden düşmeyen.

Prof. Dr.Canan Karatay.

canan karatay ile ilgili görsel sonucu

katıldığı bir programda yine herkesi ş o k edecek açıklamalarda bulundu.

Günlük hayatta bir çoğumuzun adını duyduğu kolesterol  hastalığının olmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay,  Bu sözlerinin ardından Karatay, açıklamalarına şöyle devam etti: “Kolesterol diye bir  yok. Kolesterolü çıkaran hekimler değil ilaç firmalarıdır” diyen Karatay, devamında “İyi kolesterol, kötü kolesterol diye bir şey yok. Kolesterolden korkmayın. Kolesterolü olan hanımlar ve beyler daha uzun yaşıyorlar. Çok büyük bir tıp yalanı uyduruldu. Yüksek kolesterolden korkmayın.

Karaciğeri yağlandıran kan şekerinden kork! Kolesterol yağ değil hormondur” açıklamasında bulundu. Bu sözlerinin ardından Karatay, açıklamalarına şöyle devam etti: ”İtfaiye arabaları giderler. Yangını onlar mı çıkarırlar? Hayır. Onlar yangını söndürmeye giderler. İşte vücutta da çıkan yangını söndürmeye giden kolesterollerdir. Kötü şeker vücutta trigliseriti yükseltir. Beyaz şekerden, tatlılardan, gazlı içecekleri ağzımıza koyduğumuz anda kan şekeri yükselir.

Bu dolaşıma karıştığı anda bütün hücreleri bozar. Trigliseritler 22 tür hastalık üretiyor. Tansiyon yüksekliği, kan yağlarının altüst olması, damar tıkanıklığı, damar sertliği ve kanserler. O halde tehlikeli olan kolestrol falan değil trigliserittir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir