Cem Uzan Türkiye’ye yeniden göz kırptı

Cem Uzan yurda dönüş sinyallerini vermeye başladı. Döndüğünde ise neler yapacağını tek tek dile getirdi. Geçmişte de hatırlayacağınız üzere Genç Parti’yi kurmuş bir hayli ses getirmişti. Cem Uzan yeni projeleriyle döneceğini aktardı. arih tekerrür mü edecek? “Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağım.” diyen Cem uzan yakında uzun zamandan beridir yaşadığı Fransa’dan dönüş için tarih verdi

YENİDEN YARIŞA GİRECEK

Türkiye’ye gelerek seçim hazırlıkları yapacağının sinyallerini verdi.2009 senesinden beridir Fransa’da yaşayan Cem Uzan, Genç Parti’yle 2002 senesinde elde ettiği başarıyı cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bir kez daha tekrarlama peşinde.

Yakın çevresine yargısal hiçbir probleminin olmadığını, iki ay içinde vatanına dönerek kaldığı yerden devam edeceğini Twitter hesabından takipçilerine duyurdu Cem Uzan. Ayrıca: “İki ay içinde ülkeme döneceğim. Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağım. İktidara karşı onun üslubu ile mücadele edip demokratik bir çerçevede Türkiye’yi ayağa kaldıracağım. Bundan sonra tek misyonum ve yaşama nedenim, ülkeme ve milletime hizmet.

Geçmişte olduğu gibi yine yolumu kesenlerle hapse girmekten imtina etmem. Yargısal hiçbir sorun yok. Dönüyorum ve aklanacağım. Zaten milletimiz vicdanında bizi hiç mahkum etmedi. Zira bize yapılanın siyasi ve emperyal operasyon olduğu çok net ve toplum bunun farkında.” dedi. Adı “Ergenekon İddianamesi”nde geçen Cem Uzan, Şener Eruygur’u darbeye zorladığı iddia edilmişti. Akabinde Fransa’dan siyasi sığınma talebine olumlu cevap alınca oraya yerleşmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir