CHP Ankara’da İYİ Parti İstanbul’da aday göstermeyecek

Yerel seçim çalışmaları hız kesmeden devam ederken İstanbul ve Ankara için gündeme bomba gibi bir kulis bilgisi düştü. CHP Ankara’da, İYİ Parti İstanbul’da aday çıkarmayacakYerel seçim çalışmaları hız kesmeden devam ederken İstanbul ve Ankara için gündeme bomba gibi bir kulis bilgisi düştü.Gazeteci Sevilay Yılman, CHP’nin Ankara’da, İYİ Parti’nin de İstanbul’da aday çıkarmayacağını duyurdu.İşte Yılman’ın yazısının ilgili bölümü; ‘Kaynaklarım ittifak gereği İstanbul’dan İYİ Parti’nin, Ankara’dan da CHP’nin aday çıkarmayacağını iddia ediyorlar.

Kim ne bekliyordu, ne umuyordu bilmiyorum ama CHP’nin dün açıkladığı adaylar arasında şahsen yine beni şaşırtan, heyecan yaratacak bir il ve isim yoktu. Mevcut isimlerle devam edeceği zaten çok önceden belli olan ve (benim neredeyse 45 gün önce yazdığım) Hatay, Aydın, Muğla ve Eskişehir gibi şehirlerin dışında açıklanan diğer iller de zaten CHP’nin iddialı olduğu yerler değil. Dolayısıyla dün de başta İstanbul olmak üzere kilit büyükşehirlerde ne oluyoru öğrenmek için yine kulislerin peşine düştük… Öğrendiklerimi aktarayım. Büyük bir olasılıkla İYİ Parti CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu, CHP’de Ankara’da İYİ Parti’nin adayı Mansur Yavaş’ı destekleyecek.

Sevilay Yılman kimdir?

1973 yılında Malatya’da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne başladı ve 1994 yılında mezun oldu. Habertürk’te “çapraz ateş” adlı programı hazırladı ve sunuculuğunu yaptı. Fatih Altaylı ile beraber “Olaylar ve Gerçekler” adlı programda birlikte çalıştı. Habertürk’te yayınlanan Gülgün Feyman’la 13. Ajansının editörlüğünü yapmıştır. Beyaz TV’de Acı Kahve ve Dört Kadın Bir Erkek gibi programlarda sunucu ve yorumculuk yaptı. Habertürk’ten ayrılıp bir süre Sabah Gazetesinde yazmaya devam etti. Yılman halen eski yuvası olan Habertürk’te yazılar yazmaya devam ediyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir