CHP Büyükşehir adayını açıkladı

CHP belediye başkan adayları 2019, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart 2019’da yapılacak belediye seçimleri için belediye başkanı adaylarını açıklıyor. Parti Meclisi’nin sona ermesiyle genel merkezde açıklama yapan CHP yönetimi, Mart 2019’daki yerel seçimlerde göstereceği belediye başkanı adaylarını açıklıyor.Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir büyükşehir belediye başkan adayı daha resmen belli oldu. İşte sıcak gelişmenin detayları; Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir Büyükşehir Belediye Başkan adayını daha açıklandı.

Cumhuriyet Halk Partisi K.Maraş İl Başkanı Esat Şengül, Büyükşehir adaylarının milletvekili Ali Öztunç olduğunu açıkladı.CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. İl Başkanı Esat Şengül konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şengül, “Sayın Öztunç’un beş aylık milletvekilliği sürecini ele aldığımız zaman hemşerilerimizin yerel seçimler öncesi teveccühlerinin Sayın Ali Öztunç’a yöneldiğini gördük bu nedenle Genel Merkez’de Genel Başkanımıza durumu ileterek adaylığını istedim” açıklamasında bulundu. İl Başkanı Esat Şengül, aynı zamanda CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç’a kamuoyunda büyük bir sevgi saygının olduğunu da sözlerine ekledi.

1976 yılında dünyaya gelen Ali Öztunç, ilk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde tamamladı. Elbistan Mükrimin Halil Lisesi’nin ardından, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitiren Öztunç, üniversite öğrencisiyken, 1996 yılında gazetecilik mesleğine başladı. 1999 yılında sarı basın kartı sahibi oldu ve 6 yıl Kanal D Ankara Haber Merkezinde; gece, adliye, savunma, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Daha sonra 2 yıl Show TV Haber Merkezinde benzer görevler yürüten Öztunç, 2 yıl da Kanaltürk Televizyonunda Haber Müdürlüğü yaptı, Vatan Gazetesinde ise Parlamento Muhabiri olarak çalıştı. Habertürk Gazetesinde parlamento ve CHP Muhabiri olarak görev yapan Ali Öztunç, 2011 yılında CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Basın Danışmanlığı görevini devraldı. 14 Mayıs 2013 tarihinde 6 yıllığına Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyeliğine seçildi, görev süresinin bitimine 4 yıl kala istifa ederek, 1 Kasım 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili Adayı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir