CHP il başkanı ve 120 kişi Ak Parti’ye geçti

Flaş bir gelişme yaşandı. 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere 4 ay kala çok konuşulacak bir gelişme yaşandı. CHP İl Başkanı ve 120 kişi Ak Parti’ye katıldı. İşte ayrıntılar;Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski İl Başkanı Mehmet Uğur, Ak Parti’ye katıldı. Mehmet Uğur beraberinde büyük bir grupla Adalet ve Kalkınma Partisine katılan Uğur ve ekibine rozet takım töreni gerçekleştirildi.Törende kısa bir konuşma yapan eski CHP’li yeni AK Partili Uğur, “Bütün ömrüm Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçmişti şimdi hizmet altında geçecek dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski İl Başkanı Mehmet Uğur, Ak Parti’ye katıldı.CHP Şırnak eski il başkanı Mehmet Uğur, 22 yıldır içerisinde bulunduğu partisinden istifa ederek, o dönemki yönetim kurulu üyeleriyle beraber AK Parti’ye geçti.CHP’den istifa eden Şırnak eski il başkanı Mehmet Uğur, yönetimi ile birlikte partisinden istifa ederek törenle Ak Parti’ye geçti. AK Parti Şırnak İl Başkanlığı’nda düzenlenen törene Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Belediye Başkan adayı Mehmet Yarka, partililer ve vatandaşlar katıldı. AK Parti’ye geçen Uğur’a parti rozetini, İl Başkanı İbrahim Halil Erkan taktı. 22 yıl CHP Şırnak İl Başkanlığı’nı yaptım.

Bir vesileyle CHP Şırnak Milletvekilliği adaylığı bana verilmeyince, hiç tanımadığımız bir arkadaş gösterildi. Seçimden sonra, 26 Haziran’da partiden istifa ettim. İl yönetimi, merkez yönetimi, ilçe yönetimi ve yönetim kurulu olduğu gibi kurultay delegeliğinden istifa ettik. Bugünden itibaren bütün arkadaşlarımla birlikte, Ak Partiliyiz ve Ak Parti’ye çalışacağız. Şırnak Belediye Başkanlığı’nı da alacağız. Biz 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminden üç gün sonra CHP’den 120 kişi istifa ettik. Eski il yönetim kurulu, merkez ilçe kurulu ve ilçe başkanı yakında AK Parti’ye geçecek. Bundan sonra yerimiz burasıdır. Yuvamız burası olacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir