CHP ve İYİ Parti anlaştı İşte CHP’ye bırakılan büyükşehirler

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti resmen anlaştı. CHP’ye bırakılacak büyükşehirlerde belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığı’nı yaptığı CHP ile Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi resmen anlaştı.Bu anlaşmaya göre Cumhuriyet Halk Partisi’ne bırakılacak 3 büyükşehir belli oldu. Buna göre; İzmir, Ankara ve İstanbul adayı CHP’li olacak.

İYİ Parti’nin 3 büyükşehirde (Ankara, İzmir, İstanbul) yaptığı jeste karşılık, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Balıkesir, Denizli ve Manisa’yı istediği ifade ediliyor.  Ayrıca Balıkesir, Denizli, Mersin, Kocaeli, Trabzon, Samsun, Ordu ve Kayseri’nin adaylığını istediği belirtiliyor. Ayrıntılar geliyor..

GÜN İÇERİSİNDE NE OLMUŞTU: İYİ PARTİ HEYETİ CHP GENEL MERKEZİ’NE GİTTİ CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde yeni bir gelişme yaşandı. İYİ Parti’li Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi’ne gitti. İYİ Parti’de Genel İdare Kurulu toplantısı sürerken iki isim ayrıldı.Olayların genel başkanlara bildirilmesinden sonra, ittifak çalışmalarına yeniden başlanması için girişimler başlatıldı. İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ile Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın CHP’ye gitmesi de bunun işareti olarak gösterildi. Yıkılan masayı yeniden düzeltmek ve seçimlerde işbirliği yapabilmek için yoğun temaslar sürdürülüyor.

Başkanlar en son ne zaman görüşmüşlerdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki akşam saatlerinde bir araya geldi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam saatlerinde bir araya geldi. Liderler, iki partinin başta Ankara olmak üzere işbirliği öngördüğü illerle ilgili değerlendirme yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir