CHP’li Vekil ile Uzman Çavuş Arasındaki Sürtüşme Pek Hoş Bitmedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Tüzün büyük bir ş-ok yaşadı. İşte haberin detayları; Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığı’nı yaptığı CHP’nin Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün yeğeni Uzman çavuş tarafından tabancayla vuruldu. CHP’li vekilin yeğeni ile Uzman Çavuş arasında çıkan yol verme kavgasında kan aktı. Uzman çavuş, Milletvekili Yaşar Tüzün’ün yeğenini kurşunladı. Gözaltına alınan uzman çavuş, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Milletvekili Tüzün’ün yeğeni Oktay Tüzün’ü silahla yaralayan Jandarma Uzman Çavuş Semih Uysal, tutuklandı. Öte yandan Uzman Çavuş Uysal ile Oktay Tüzün arasında yaşanan kavgada tabancadan çıkan bir kurşunda Semih Uysal’ın ayağına isabet etti. Olayın ardından iki isimde en yakın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.  Tüzün’ün tedavisinin devam ettiği, Uzman Çavuş Uysal’ın ise tedavisinin ardından taburcu edildiği ve mahkemeye çıkarıldığı, ardından tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Yaşar Tüzün 18 Ocak 1966’da Bilecik’de doğdu. Ticaret lisesi ve Pacific Hill Üniversitesi’ni bitirdi. Bilecik Genç İşadamları Derneği başkanlığı, TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) Yönetim Kurulu üyeliği, Bilecikspor başkanlığı, Marmara Boğazları ve Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. SHP Gençlik Kolları Başkanlığı ve CHP Bilecik İl Başkanlığı yaptı. Bilecik Belediye başkanlığı yaptı. Belediye Başkanlığı sırasında Tarihi Kentler Birliği’nde görev yaptı. 22., 23. ve 25. Dönem Bilecik milletvekilidir. 22. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem’de aynı göreve yeniden seçildi. CHP’den Çankaya Belediye Başkan aday adayı oldu. 25. Dönem’de tekrar Bilecik milletvekili oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir