CHP’li Vekilden Gezi Açıklaması

Fransa’da başlayan sarı yelekliler olaylarını örnek gösteren CHP İzmir Milletvekili Murat Çepni, küstah bir tehditte bulunarak yeni Gezi olaylarına hazır olunması gerektiğini söyledi.Türkiye bir yandan ekonomik saldırılara karşı mücadele verirken bir yandan da Avrupa destekli terör örgütlerine karşı operasyonlara hazırlanıyor. Tüm bu tehditlerin yaşandığı dönemde bir de CHP’nin küstah tehditleri ortaya çıktı.

“Yeni geziler yolda” CHP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Fransa’nın başkenti Paris’te çıkan olayları işaret ederek yeni Gezi olaylarının çıkabileceğini söyledi. CHP’li vekil, “Fransa’daki sarı yeleklilerin eylemine bakıp, Gezi’yi hatırlayıp gezicilere saldırmanız tam olarak bundandır. Evet, Gezi isyanı sizin bu politikalarınıza karşı çıkmıştı ve yeni Geziler yoldadır, korkmaya devam edin.” ifadelerini kullandı

MURAT ÇEPNİ KİMDİR: Murat Çepni 1974 Rize doğumlu, lise yıllarından itibaren siyasetle ilgilenmiş. Üniversite yıllarında siyasetle yoğun bir şekilde ilgilendi fakat üniversiteyi bitiremedi ve daha sonrasında tutuklandı. Uzun yıllar cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıktıktan sonra siyasetle bir şekilde ilişki kurdu. CHP çalışmalarında yer aldı. Samsun’da yaşıyor. Ailesi Samsun’da evli 2 çocuğu var. 2018 Genel Seçimleri, CHP İzmir 2.Bölge Milletvekili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir