Chpli Yarkadaş sen hayırdır

CHP milletvekili Barış Yarkadaş katıldığı bir televizyon programında başörtüsüne ilişkin skandal yorumlarda bulundu. Özellikle son dönemlerde metroda yaşanılan kapalı bir hanıma yapılan sözlü hakaret sonrası Yarkadaş’ın yaptığı yorumun üst üste gelmesi, CHP zihniyetinin son dönemde yüzüne geçirdiği hoşgörü maskesinin çok çabucak düştüğünü gözler önüne sermiş oldu. Özellikle Yarkadaş’ın sözleri

sonrası yapılan yorumlar bunu gözler önüne serdi.

Yarkadaş’tan Başörtülülere ambargo talebi geldi.

DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YOK

Yarkadaş programda yaptığı konuşmada ”Bir hakimin türbanlı olması doğru değil. Dünyanın hiç bir yerinde bu olmaz” sözlerini kullandı.

Metroda örtülü kadına çirkin sözler CHP’li Yarkadaş’ın bu skandal çıkışı akıllara metroda yaşanan çirkin saldırıyı getirdi. İstanbul’da bir metroda bir şahıs, örtülü kadına ‘Kara Fatma’ diye hakaret etmiş, vatandaşlar tepki gösterince “burası Türkiye Cumhuriyeti, burası özgür bir ülke, istediğimi konuşabilirim” demişti.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan video sonrası vatandaşlar İçişleri Bakanlığı’na harekete geçmesi çağrısında bulunmuştu. 28 Şubat özlemi Son günlerde CHP zihniyetinin başörtülü kadınları hedef alan çirkin saldırıları akıllara 28 Şubat sürecini getirdi. Sosyal medyada skandal ifadelere tepki gösteren vatandaşlar, CHP’li Yarkadaş’ın bu tavrına atıfta bulunarak, CHP’nin 28 Şubat özlemine dikkat çektiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir