chpli yazar

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, içinde Ciner’in de bulunduğu bazı medya patronlarını tehdit etmişti, bu duruma Ciner Medya Grubu bünyesindeki HaberTürk’te yazan Fatih Altaylı destek vermişti. HaberTürk’ün bir diğer yazarı Sevilay Yılman, İmamoğlu’nun skandal sözlerine büyük tepki gösterdi.Geçtiğimiz günlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, kendisini yağlamadığını düşündüğü medya patronlarını açık açık tehdit etmişti.

Ciner Medya Grubunu ve Ciner ailesini de tehdit eden İmamoğlu’na destek veren tek isim, Partizanlığı farklı bir boyuta taşıyan Fatih Altaylı olmuştu. Ciner Medya Grubu bünyesindeki HaberTürk’te yazan Altaylı, patronunu tehdit eden İmamoğlu’na, “Haksızsınız diyemem” diye seslenmişti. İmamoğlu’nun skandal sözlerine, HaberTürk’ün bir diğer yazarı Sevilay Yılman büyük tepki gösterdi.

İmamoğlu’nun “Ne oldum delisi” haline geldiğini söyleyen Yılman, “31 Mart seçim kampanyasında gayet makul, herkesi kucaklayan ve hemen her kesime de mütevazı bir profil çizen İmamoğlu, seçimde elde ettiği başarıdan olsa gerek bambaşka bir insana dönüşüverdi. Seçim gecesi ve sonrası çıkan karışık tabloda, karmaşa karşısında verdiği mücadele elbette ki anlaşılabilir… Ancak bu mücadeleyi verirken, hakkını savunmak adına direnirken birilerine haksızlık yapması, göz göre göre kara çalması da kabul edilecek bir şey değil…” ifadelerini kullandı.

“İmamoğlu birdenbire her şeyi unuttu ve medya grubumuzun da adını vererek canlı yayınlardaki konuşmalarının verilmemesi meselesini farklı bir noktaya taşıdı.” diye yazan Yılman, şu ifadeleri kullandı: “İmamoğlu bu uyarıyı yaptığı gün sıfatı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayıydı.

Bildiğiniz gibi diğer aday da Binali Yıldırım’dı… Peki seçim sonrası Yıldırım kaç kez konuşmuş, İmamoğlu kaç kez konuşmuş? 2 kez Binali Yıldırım, 10 kez de İmamoğlu… Peki soruyorum şimdi buradan açık açık… Bir televizyon kanalı bir adayın her konuşmasını canlı ve tümüyle vermek zorunda mı? Ayrıca… Grubumuzu da hedef aldığı halka açık konuşmasında; “Karşımdakiler 10 kez konuşuyor” diyerek alenen çarpıtıyor konuyu… O 10 kez konuştuğunu söylediği, rakibi Binali Yıldırım değil, AK Parti’nin seçimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, diğeri de parti sözcüsü Ömer Çelik’tir.

Ekrem İmamoğlu’nun atladığı bir nokta var. Bu iki ismin CHP’deki mevkidaşları Muharrem Erkek ve Faik Öztrak’ın da konuşmaları canlı ve kesintisiz olarak aynen verildi.Belli ki İmamoğlu ayrı bir imtiyaz istiyor ama onun Ankara adayı Mansur Yavaş’tan ne farkı var ki böyle bir imtiyaz sunulsun…” İmamoğlu’nun medya patronlarını bizzat isim vererek hedef göstermesinin akılalmaz bir durum olduğunu belirten Yılman, “Hadi bu grubun emektarlarını, çalışanlarını, tüm haber yükünü omuzlayan biz gazetecilerini, vicdanını bir kenara bırakıp hedef alıyorsun, anladık! Peki aileleri niye işin içine karıştırıyorsun?

Onlara niye tehdit eder ifadelerle parmak sallıyorsun!” diyerek tepki gösterdi.Yılmaz yazısını şu sözlerle noktaladı: “Yahu daha dün birrr, bugün iki Sayın İmamoğlu! Bu ne hazımsızlık, nobranlık, külhanbeylilik böyle! Hemen her konuşmanın yayınlanması gerektiği fikrine nereden kapılıyorsun da nasıl o tehditvari ifadeleri kullanıyorsun! Yaptığın hem büyük haksızlık hem de özür dilenmesi gereken bir ayıp!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir