CHP’nin 3 büyükşehirde adayı belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3 büyükşehirde belediye başkan adayı belli oldu. 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığı’nı yaptığı CHP’nin Ankara’da aday olarak Mansur Yavaş’ı göstermesi beklenirken diğer üç il şöyle belirlendi. Antalya, Adana ve Bursa adayları kesinleşti.İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin ittifak görüşmelerinin ardından Antalya, Adana ve Bursa’nın da yer aldığı 11 il CHP’ye bırakılmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; 3 büyükşehirde (Antalya, Adana ve Bursa) CHP’nin adayları belli oldu. İttifak görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından CHP’de sıcak günler yaşanıyor. Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre; Cumhuriyet Halk Partisi Adana’da Zeydan Karalar ismini büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’da Muhittin Böcek ismini büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’da ise Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve ekibi, Ankara’da Mansur Yavaş’ı aday göstermek istiyor ve bunun için de formül arıyor. Mansur Yavaş’ın aday gösterilmesi durumunda ise buna İYİ Parti’nin sıcak bakmayacağı belirtiliyor. Cumhuriyet’te yer alan habere göre; yerel seçimlerde ittifak yapılan illerde her iki partinin de başkan adaylarını tabanların hassasiyetlerine göre belirleyecek. Buna göre İYİ Parti’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne Mansur Yavaş’ı aday göstermemesi yönünde uyarılarda bulunduğu, Yavaş’ın aday gösterilmesi durumunda İYİ Parti tabanının buna sıcak bakmayacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir