CHP’nin kalesini Bahçeli’nin adayı yıkacak

CHP’nin kalesi olarak görülen yerlerden olan Ankara’nın Çankaya ilçesine Milliyetçi Hareket Partisi flaş bir ismi aday göstermeye hazırlanıyor. Halen Doğan Taşdelen’in oğlu Alper Taşdelen’in CHP’den Belediye Başkanlığını yaptığı Ankara’nın Çankaya ilçesine MHP 31 Mart 2019 yerel seçimlerine çok iddialı flaş bir isim ile girmeye hazırlanıyor. Bu isim ise daha önce Doğan Taşdelen’in ardından CHP’den Çankaya Belediye Başkanlığı’nı yapmış olan Haydar Yılmaz.MHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre MHP, Haydar Yılmaz ile Çankaya adaylığı konusunda anlaşmış durumda. Hatta iddialara göre, Yılmaz’ın MHP’den adaylığı durumunda AK Parti’nin Cumhur İttifakı çerçevesinde Çankaya’dan aday göstermeyebileceği bile ifade ediliyor.

CHP’nin Çankaya’da mevcut Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile yola devam kararı alması durumunda, MHP’nin Haydar Yılmaz ile dengeleri değiştireceği, seçimi forse ederek CHP’nin kalesini alabileceği belirtiliyor. Peki Haydar Yılmaz kimdir? 1949 yılında Sivas’ta doğan Haydar YILMAZ ilk, orta ve lise yıllarını Sivas’ta tamamlamış 1976 yılında (EDMMA) şimdiki adıyla Fırat Üniversitesi Makine Fakültesinden Makine Mühendisi olarak mezun olmuştur. Çankaya’ya hizmetleri ile adını altın harfler ile yazdıran Vedat DALOKAY ve Ali DİNÇER ile beraber çalışan Haydar YILMAZ yedek subay olarak askerliğini tamamladıktan sonra serbest çalışma hayatına geçti.

1991 yılında SHP Çankaya İlçe Sekreteriyken aynı yıl içinde İlçe Başkanlığına seçilen, Haydar YILMAZ SHP-CHP birleşmesine kadar İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. 1995 yılında birleşmeyle birlikte CHP Çankaya İlçe Başkanlığına tekrar seçildi. 1998 Nisanında yapılan Ankara İl Kongresinde CHP Ankara İl Başkanlığına seçildi. 1999 yılı Nisan ayında yapılan yerel seçimler için Ankara İl Başkanlığından istifa ederek ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimine aday adayı oldu. Yapılan ön seçimi kazanarak Çankaya Belediye Başkan adayı ve sonrasında yapılan seçimde, Çankaya Belediye Başkanı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir