cübbeli ahmet hocadan cevap

Cübbeli Ahmet Hocanın Ekrem İmamoğlu çıkışına Seçimi kazandıktan sonra Ekrem İmamoğlundan cevap geldi bakın neler söyledi Cübbeli Ahmet Hoca’nın “Fıkıh’ta fetva veriyorum İmamoğlu’na oy vermek haramdır.” sözlerine İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu cevap verdi ben dindar bir insanım dedi Ne sıfatla bu açıklamayı yapmış bilmiyorum ama aksine o açıklaması oylarımızı bile artırmış olabilir.” diye cevap verdi.

İMAMOĞLU BEN DİNDAR BİR İNSANIM DEDİ

Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Mahmut Ünlü’nün “Fıkıh’ta fetva veriyorum İmamoğlu’na oy vermek haramdır.” sözlerine atıfta bulunarak “(Cübbeli Ahmet) Bahsettiğiniz beyefendi hangi sıfatla bu hakkını kullanmış, ‘haram ya da helal’, bunu bilemiyorum.

Harama, helale karar verecek bir titri olduğunu düşünmüyorum. Onu yaradan takdir eder. Bu tür insanların toplumun refleksini değiştireceğini düşünmüyorum. Aksine o açıklaması oylarımızı bile artırmış olabilir” dedi.

CÜBBELİ AHMET HOCA NE DEMİŞTİ 23 Haziran seçimleri öncesi yaptığı bir açıklamada, “Menfaatim için konuşmuyorum. Allah rızası için konuşuyorum.” diyen Mahmut Ünlü, “Fıkıh’ta fetva veriyorumBen Binali Yıldırım’a kaybettirdim demek haramdır çünkü o zaman kime kazandırıyorsun Chp’ye İslamda İslama ve Müslümanlara en çok fayda verene oy vermek gerekir dedi

Ahmet Mahmut Ünlü (d. 27 Şubat, 1965; Fatih, İstanbul), halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan vaiz ve hafız. İstanbul’un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerindendir. Bunca yıldır yaptığı sohbetler neticesinde defalarca adli takibata uğramasına rağmen hiçbirinden hüküm giymemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir