Cumhur ittifakında yeni gelişme MHP O illerden adayını geri çekiyor

AKParti ile MHP arasında yerel seçimlere ilişkin sürdürülen ittifak görüşmelerinde, CHP ve İYİ Parti’nin bazı illerde ‘ortak adayla çıkma’ kararına karşılık bazı iller yeniden masaya yatırıldı. Cumhur İttifakında şu ana kadar MHP, Ankara, İstanbul ve İzmir’de, AKParti de Adana, Mersin ve Manisa’da aday çıkarmadı.MHP, IĞDIR VE KARS’I DA İSTEDİ AKPartinin, Adana, Mersin, Manisa’nın yanında Osmaniye’de de aday çıkarmayacağı MHP’yi destekleyeceği belirtildi. Ancak, MHP’nin Iğdır ve Kars’ı da istediği ileri sürüldü. MHP, son yerel seçimlerde Kars Belediye Başkanlığını almıştı.

AKParti  ise daha önce Iğdır ve Kars belediye başkan adaylarını açıklamıştı. AKParti ile MHP, daha önce açıklanan bazı illeri yeniden gözden geçirme kararı aldı. MHP’nin, 8 ilde daha adayını çekme kararı aldığı öğrenilirken, AKParti’nin de Iğdır ve Kars adaylarını geri çekeceği, bu iki ilde MHP’yi destekleyeceği öne sürüldü. AKParti 2, MHP 8 İLDE ADAYINI ÇEKECEK AKP arti ve MHP kurmaylarının, karşılıklı olarak bazı illeri yeniden masaya yatırdığı, AKParti’nin Iğdır ve Kars belediye başkan adaylarını geri çekeceği, bu iki ilde

MHP’nin adaylarının destekleneceği konusunda anlaştıkları iddia edildi. MHP’nin de 8 ilde daha adayını çekeceği iddia edildi. AKParti ve MHP’nin, aday göstermedikleri illerde ‘ortak aday’ yerine ‘destekleme’ stratejisini uygulayacağı belirtildi.MUĞLA VE AYDIN’A AKParti ADAYI Cumhurbaşkanı ve AKParti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesi neticesinde Muğla ve Aydın’da da AKP’nin adayının destekleneceği öğrenildi. MHP bu iki ilde adayını çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir