Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir ilk: Devlet nişanı verildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslara bulunmak için geldiği Paraguay’da resmi törenle karşılandı. Erdoğan, Paraguay’a resmi ziyaret düzenleyen ilk Cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’ndeki temaslarının ardından Paraguay’a geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Paraguay Devlet Başkanı Mario Benitez resmi törenle karşıladı.

Erdoğan, Paraguay’a resmi ziyaret düzenleyen ilk Cumhurbaşkanı oldu.

Resmi temaslar için Paraguay’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Paraguay Devlet Nişanı verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez tarafından Devlet Nişanı takdim edildi.

Resmi temaslar için Paraguay’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez ile birlikte heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Heyetler arasında oldukça verimli geçen görüşmeler sıcak bir hava gerçekleşti. İki ülke lideri bundan sonraki dönemde daha çok temas kurulması temennisinde bulunarak, ikili ticaret hacminin daha üst seviyelere çıkartılması için gerekli anlaşmalara varıldı. Paraguay heyeti de ilk fırsatta temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelmek için program hazırlığına başlayacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir