Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çözüm süreci mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da gündem belirleyen açıklamalarda bulundu. Erdoğan, şöyle konuştu; “Gezi dediler. 10-12 tane ağaç bir yerden sökülüp bir yere taşınacak kıyamet kopardılar. Dedik ki yanlış yapıyorsunuz dinlemediler. Bay Kemal Taksim Meydanı’na geldi. Dolmabahçe’de caminin içine bira şişeleriyle girdiler. Bunlar böyle ahlaksız. Dolmabahçe’deki Başbakanlık ofisimize saldırdılar. Sonunda bu Gezicileri derdest ettiler. Bu millete kimse bedel ödetemeyecek. Bazıları şimdi sızlıyorlar. ‘Benim oğlumun suçu yok’ diye. Suçu yoksa çıkar, varsa bedelini öder.

Zira 15 Temmuz’u unutmadık. 17-25 Aralık’ta emniyet – yargı darbesine teşebbüs ettiler. Milletimizin iradesine çarptılar. Bu arada Bay Kemal sokağa çağırıyor. Birileri çıkmış portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir sokağa çağırıyor. Haddini bil, bilmezsen haddini bu millet patlatır enseni. Sokağa mı çağırıyorsun işte buyur. Bu ülkede benim milletimle artık, onun onuruyla oynanmaz. Hesabı ağır olur. Bay Kemal 15 Temmuz’da tankların arasından kaçtın. Bu defa kaçamazsın. ”

Bir daha çözüm süreci mesajı: ‘Çözüm süreci’ dedik, önlerini açtık. Yanaşmadılar. Bir daha çözüm süreci beklemeyin, geçti o iş. Tüm terör örgütleriyle başlattıkları canlı bomla saldırıları, silahlı eylemlerle büyük şehirleri esir almaya çalıştılar. Çözüm sürecinde ne olmuştu? 16 Aralık 2012’de süreç başlamış Hakan Fidan’ın görüşmeleri ile sürdürülmüştü. Bölgede yaşanan sıkıntıların ögüt tarafından istismar etmesi ile prövake edilerek olaylar çıkartılmıştı. Özellikle HDP siyasetinin temsilcisi Selahattin Demirtaş ‘ın halkı sokağa çağırması 6-7-8 Ekim olaylarının çıkmasına sebeb olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir