Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o gece İstanbul’a getirmişti

O gece de Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getirmişti,

FE-TÖ’nün 15 Temmuz 2016’da ki dar-be girişimi esnasında Erdoğan’ı,

Dalaman’dan İstanbul’a uçuran uçağın pilotuydu..

CEP TELEFONUNDAN DAHİ TAKİP EDİLEBİLİYOR Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Dalaman’dan alarak TC-ATA isimli Gulfstream G450 uçağı, bir saate yakın bir süre Biga üzerinde beklemede bılundu. Uçağın çizdiği patern, internet üzerinden Flightradar24 kom adlı siteden ve cep telefonları için yapılan mobil uygulamadan an be an takip edilebiliyordu. Gulfstream G450’nin kaptan pilotu ise Barış Yurtseven’di. Türk Hava Yolları’nda görevli PilotBarış Yurtseven’in de FE-TÖ’cü olduğu ve By-Lock kullanarak örgü-t üyeleriyle görüşmeler yaptığı uzmanlarca ortaya çıkarıldı. Gazeteci Murat Kelkitlioğlu, Show Radyo ve Radyo Viva ortak yayınında “Ma-yın Tarlası” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

O gece uçağın online takibini sağlayan “transponder”ı kapatmadığı için Şubat 2017’de işten çıkartılan Yurtseven, daha sonra Atlas Jet’e iş başvurusunda bulundu. Atlas Jet ise Yurtseven’den “Herhangi bir örgü-te üye olup olmadığına dair temiz yazısı” getirmesini istedi. Bunun üzerine Yurtseven Cumhuriyet savcılığına başvuruda bulundu. Savcılığın yaptığı soruşturmada ise Yurtseven’in tüm örgü-t bağlantıları ortaya çıktı. BY-LOCK ADLI PROGRAMI KULLANARAK ÖRGÜ-T ÜYELERİYLE KONUŞMALAR YAPMIŞ: Yurtseven’in 17-25 Aralık kumpasından sonra FE-TÖ elebaşısının çağrısı üzerine BMW marka aracını satarak Bank Asya’ya 200 bin TL yatırdığı tespit edildi. Yurtseven hakkındaki soruşturmada, FE-TÖ’nün sözde Ankara il imamı olan Cemil Koca ile de 2009- 2014 yılları arasında defalarca görüşme yaptığı ortaya çıktı. Yurtseven’in By-Lock kullandığı ve örgü-t üyeleriyle yaptığı görüşmeler HTS kayıtlarından bulundu.

TESPİT EDİLDİKTEN SONRA SİL-AHLI TER-ÖR ÖRGÜ-TÜNE ÜYE OLMA SU-ÇUNDAN HAKKINDA DAVA AÇILMASINA KARAR KILINDI: İfadesine başvurulan Yurtseven, FE-TÖ ile bir ilgisi olmadığını ileri sürdü. Cumhuriyet Savcılığı, Barış Yurtseven hakkında; “FE-TÖ içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgü-te bilerek ve isteyerek yardım etmek suretiyle atılı sil-ahlı ter-ör örgü-tüne üye olma” suçundan dava açılmasına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir