Cumhurbaşkanının eşine yönelik oluştu

Edindiğimiz bilgilere göre Cum-hurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a karşı s’uç duyurusun da bulunuldu.

İzmitli iş insanı ve Vatan Severler Hareketi Derneği Başkanı görevi yürüten Mehmet Avcı, Cum-hurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile ilgili olarak Cum-huriyet Başsavcılığına s-uç duyurusu olarak işlem başlattırdı.

Avcı su-ç duyurusunda, Erdoğan’ın bir konuşmasında, “Yeryüzünde ha-life olmanın sorumluluğunu taşımaktayız.” sözleri sebebiyle, Kocaeli Cum-huriyet Başsav-cılığına s-uç duyurusunda işlem yaptı.

Konuyla ilgili duyuru yapan Avcı, “Türkiye Cum-huriyetinde 3 Mart 1924 itibariyle Hi-lafet ve Ha-lifelik makamı yoktur. Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile bu makam kaldırılmıştır. Ayrı yetten 13 madde ile düzenleme yapılmıştır.

Türkiye Cum-huriyeti Anayasasının 2. Maddesi La-iklik ilkesidir ve burası Hu-kuk devletidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğan Türkiye’de ha-lifelik makamı sorumluluklarını üstlendiklerini hi-lafetin olduğuna dair canlı yayında konuş ve videosunu da ek dosyaya koyduk. Sayın Savcı il başta şaşırmıştır.

Sonradan kabul etmiştir ve havaleyi yaptı. Türkiye Cum-huriyetinde paralel bir devlet, paralel bir yapı, paralel bir makam olamaz, olması da mümkün değildir. Türkiye Cum-huriyeti’nin en son girmiş olduğu Su-riye operasyonunda 22 İsl-am Ülkesi Mı-sır da toplanmak suretiyle Türkiye’yi işgalci olarak belirlemiştir ve deklarasyon yayınlamıştır.

Bunların içerisinde en çok gözyaşı döktüğümüz Fi-listin’de vardır. Fi-listin, İsr-ail’le ortak noktaya gelebiliyormuş ve Türkiye’yi eleştirebiliyormuş buda maalesef ortaya çıktı. Biz Vatan Severler Hareketi Derneği olarak ve Vatan Severler Hareketi Dernek Başkanı olarak

Sayın Emine Erdoğan’ın bu yaptığını eleştiriyoruz, kı-nıyoruz ve kendisini Cum-huriyet Savcılığına şikayette bulunduk. Bundan sonra hiç kimse halifelik makamı ile ilgili hayal kurmamasını ve Türkiye Cum-huriyeti değerlerine sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi. Kocaeli Koz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir