Davutoğlu belli etti

Eski Başbakan ve Dışişler Bakanlığı görevini yapmış olan girdiği ilk seçimde %40 oy alarak neredeyse Türkiye’yi Chp Ak parti koalisyonuna sokacakken Reisi Cumhur Erdoğanın erken seçim kararı alarak Ak Partinin yeniden tek parti olmasını sağlamıştı Ahmet Davutoğlu bu başarıyı kendi başarısı zannetmişti ama bu başarı kendine ait degildi Davutoğlu ile ilgili Ankara kulislerini sallayan bir gelişme ortaya çıktı

DİYARBAKIR’DA AÇIKLAYACAĞI SÖYLENDİ
Yeni parti hazırlığında olduğu belirtilen eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun Ramazan ayı içinde Diyarbakır’da büyük bir iftar programı için hazırlık yaptığı ve yeni partiye ilişkin ‘startı’ buradan vereceği iddia edildi.

DW Türkçe’nin haberine göre; Davutoğlu’nun yeni partisine ilişkin duyuruyu Diyarbakır’da yapması bekleniyor.Davutoğlu parti kurma çalışmalarında sona yaklaştı. Bu çerçevede eski ve yeni bir çok milletvekili ile temas kurarak birebir görüşmeler yapıyor. Kulislere göre, Davutoğlu’nun görüştüğü isimler arasında eski bakanlardan Mehmet Şimşek ve Cevdet Yılmaz da yer alıyor

DAVUTOĞLUNUN KARİYERİ ŞÖYLE

2003–2009 yılları arasında o dönem başbakanlık yapan Erdoğan’ın ve Abdullah Gül’ün dış politika danışmanlığını yapmıştır. 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Konya milletvekili olarak meclise girmiştir. Başbakanlık görevinden 22 Mayıs 2016 tarihinde istifa etmiştir.

27 Ağustos 2014’te, Adalet ve Kalkınma Partisi 1. Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Başkan seçildi ve 28 Ağustos 2014’te cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan başbakanlık vekaletini aldı ve 62. Türkiye Hükûmetini kurmakla görevlendirilmiştir. 6 Eylül 2014’te 62. Türkiye Hükümeti Davutoğlu başbakanlığında güven oyu alarak resmen göreve başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir