Davutoğlu ekibinden yanıt

Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide yer alacağı öne sürülen eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni parti için yaptığı ”ihanet” yorumuna ”AK Parti dini bir kurum değildir ki oradan ayrılan hain olsun” sözleriyle cevap verdi. Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kurma

çalışmalarıyla ihanetlerin içeindekiler bedelini de ağır öderler.

Erdoğan’ın ifadesine Özdağ Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın sorularını yanıtladı.

DAVUTOĞLU CEPHESİNDEN İHANET YANITI

Özdağ, “AK Parti dini bir kurum değildir ki oradan ayrılan hain olsun” ifadelerini kullandı. Selçuk Özdağ, gündeme dair konular

Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye uyup uymadığına ilişkin bir soruya “Eğer 24 Haziran’dan sonra sorunlarımız azalmış, vaat edilenler gerçekleşmişse uymuştur, sorunlarımız derinleşmişse uymamıştır. Ne denilmişti, ‘Terör bitecek’ bitti mi? ‘Meclis güçlenecek’, güçlendi mi? ‘Bürokratik vesayet bitecek’, bitti mi, daha kötüsü geldi. ‘Ekonomi uçuşa geçecek’ geçti mi, neyi vaat ettiysek tam tersi oldu. Meclis, bakanlıklar sembolik hale geldi” diyerek cevap verdi.

“Biz tehditle, riskle dolu bir hayatın içinden geliyoruz, tehdit bizi korkutmaz tam aksine daha da cesaretlendirir. Kimse parti kuruyor diye hain olmaz. İmanda teklik, siyasette, fikir ve düşünce de çoğulculuk esastır. AK Parti dini bir kurum veya doğrudan doğruya din değildir ki oradan ayrılan hain olsun.

Yeryüzünde İslam’ı temsil eden kişi veya kurum da yok. Bugün uygulanan politikaların yanlışlığı ortaya çıktığına göre, farklı yolları denemenin gerekliliği de kendiliğinden anlaşılır. Nobranlık, vefasızlık yapmak istemiyorum, yoksa bu hain lafına vereceğim çok cevap var.”

DAVUTOĞLU YORUMU

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilişkin bir soruya da cevap veren Özdağ, şöyle konuştu: “Ahmet Davutoğlu, siyaset yaptığı yıllar boyunca hep devlete, millete ve ilkelerine bağlı kaldı. Akçalı işlere karışmadı, ahbap çavuş ilişkilerine girmedi. Siyasete nasıl girdiyse öylesine temiz çıktı. AK Parti en yüksek oy oranına onun döneminde ulaştı. Son derece etik dışı bir şekilde Başbakanlık’tan azledildi. Haksızlığa uğradı, parti zarar görmesin diye yıllarca sustu. Trollerin önüne atıldı. AK Parti’de bir kişiden başka itibar gören herkes tehdit ve tehlikedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir