Davutoğlu kuracağı partinin adı belli oldu

Parti kurma çalışmaları yürüttüğü belirtilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ankara’daki konferansında yaptığı konuşmayı dünkü yazısında Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu gündeme getirmişti.Orhan Uğuroğlu, bugünkü ‘Davutoğlu lider olur’ başlıklı yazısıyla da konferansta yaşananları aktarmayı sürdürdü.’Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kindar ve dindar bir nesil yetiştirmeliyiz’ demişti’ hatırlatmasında bulunan Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, şöyle devam etti:

‘Davutoğlu’nun ‘yeni nesil’ tanımı ise şöyle oldu: ‘Kendi ülkesine aidiyeti güçlü olan ve herkese bu aidiyet duygusuyla bakan, iç tutarlılığı tahkim edilmiş olan, takiyeyi değil şeffaflığı savunan ve yaşayan, kamu çıkarını kendi çıkarından önce düşünen, kurumsal yapıların yaşaması için özel ve toplumsal hayatından gerekli fedakârlıkları yapabilen bir yeni nesil oluşturmamız gerekli.”TÜRKİYE’DE YENİ BİR SİYASİ OLUŞUM DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?’Konferans bitiminde Davutoğlu’na soru yönelttiğine dikkat çeken Orhan Uğuroğlu o anı şöyle aktardı:’-Sayın Başbakan Türkiye’de yeni bir siyasi oluşum düşünüyor musunuz?Davutoğlu, ‘Orhan Bey, bir gün basın toplantısı yapacak olursam istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Burası konferans olduğu için bu soru muhtevayla ilgili olmadığı için isterseniz bu soruyu yok addedelim’ diye yanıt verdi.Davutoğlu konferansı iki önemli mesaj ile bitirdi: ‘Birinci olarak; aidiyet duygumuzu güçlendireceğiz. Kimse bu ülkede kendini ötekileştirilmiş, yabancılaştırılmış görmeyecek. İkinci olarak; şeffaflık, özgürlük, düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü bir insan bunları yapamadığı zaman ruhunun daraldığını hisseder, huzur hissedemez. Herkes fikrini ifade edebilir ve kınanamaz bir ortam olursa dışarıdan ne gelirse gelsin ortak akla sahip olan bir milletin iradesini ezip geçemez.’Değerli okurlarım, sorum yok addedildi ama bu elbette yorum yapmamı engellemez. Sonuç olarak söylemem şu ki Davutoğlu’nun ‘Duruş’ kitabı kuracağı partinin de kuruluş manifestosudur. ‘ Kaynak: Davutoğlu kuracağı partinin kuruluş manifestosunu yazdı Adı bu mu olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir