Davutoğlundan Merkez Bankası açıklaması

Hükümete ve Cumhurun Başı Recep Tayyip Erdoğan’a artık her konuda mualif olmayı kendine bir görev haline getirmiş olan Ahmet Davutoğlu artık açık seçik Hükümetin ve Erdoğanın aldığı kararları eleştirmekten geri durmuyor Başkan Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanını görevden almasını da eleştiren Davutoğlu kendi Başbakanlığı döneminde Ak Parti’de vekil olan birinin attığı tweet i retweet yaparak bu tavrını bir kez daha böyle ortaya koymuş oldu

İŞTE RETWEET YAPTIĞI O YAZI

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Merkez Bankası (MB) Başkanı Murat Çetinkaya görevden alındı.

Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasına, eski AK Parti milletvekili, ekonomist İbrahim Mustafa Turhan, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu da, Turhan’ın tweetini retweet yaparak paylaştı. Bu durum, Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin ekonomi kurmayının da İbrahim Mustafa Turhan olduğu yönünde yorumlara neden oldu.

Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemde AK Parti milletvekili olan İbrahim Mustafa Turhan, “Merkez bankalarının başkanlık konumu çok kritiktir. Görevden alınan ve yerine atanan kişilerden bağımsız olarak, bu değişikliğin gerçekleşme yöntemine ve zamanlamasına benim aklım ermiyor. Bunun ciddi zararlar verebileceğinden endişe ediyorum” diye yazdı. Daha öncede birçok isim parti kurdu fakat yokolup gitmişti Davutoğluda onlardan biri olmak istiyor galiba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir