Devlet Bahçeli açıkladı: akla ziyan olabilir

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP’li İmamoğlu’nun yaptığı son açıklamalarla ilgili, “CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır” dedi.A+A- MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP’li İmamoğlu’nun yaptığı son açıklamalarla ilgili, “CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gazetecilerle sohbetinde CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mart seçim sonuçlarına itirazın hukuki bir hak olduğunu daha önce söylediğini hatırlatan Devlet Bahçeli, ancak ortaya çıkan gerçeklerin meselenin boyutunu çok ciddi şekilde değiştirdiğini söyledi.31 Mart seçim sonuçlarına itirazın hukuki bir hak olduğunu daha söylediğini hatırlatan Bahçeli, “Henüz hukuki süreç sonuçlanmadan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır. Adeta oyuncağı elinden alınan çocuk gibi mızmızlanması, şuursuzca açıklamalar yapması hezeyandır

”BU TELAŞ NE?

Bahçeli CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun Anıtkabir ziyaretini de değerlendirerek, “Üstelik Anıtkabir Özel Defteri’ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak imza atması sadece siyasi acemilik veya acelecilik olarak da yorumlanamaz. Bu telaş nedir? Nereye varılmak istenmektedir?” dedi.Gelişmeler sıradan bir seçim ve itiraz sürecinin aşıldığını açıkça göstermekte olduğunu ifade eden Bahçeli, “Türkiye’den bir Venezuela çıkarma arayışına hiç kimse heves etmesin. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın. Emel ve hedef sahiplerini uyarıyorum, bedeli hakikaten de çok ağır olur” dedi.

“FETÖ İLTİSAKLARI VARSA TESPİT EDİLMELİ”

Bahçeli seçimde ortaya çıkan usulsüzlüklerin titizlikle araştırılması gerektiğini belirtirken, “İstanbul’da oyların tekrar sayımını durduran, sandık hilelerine ve usulsüzlüklerine ortam açan kim varsa tüm bağlantıları, tüm ilişki ağları araştırılmalı, mutlaka sonuca bağlanmalıdır. FETÖ’yle iltisakları varsa tespit edilip gereği yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

“HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN”

Avrupa’dan yerel seçimlerle iligili açıklamalara da değinen Bahçeli şu şekilde devam etti; “Uluslararası toplumun işin içine dahil edilme çabaları, toplumsal bünyeyi kaşıma ve kutuplaştırma çalışmaları kesinlikle bir senaryonun, karanlık bir kumpasın eseridir. Sandık haksızlıklarını sokak tehditleriyle örtmeye, kargaşa ve karmaşaya Türkiye’yi çekmeye hazırlananlara asla izin verilemez, asla müsaade edilemez. Herkes aklını başına alsın.

”ZAFER HIRSIZLIĞI İLE SANDIK OYUNLARIYLA İSTANBUL VE ANKARA’YA GÖLGE DÜŞÜRÜLEMEZ

Bahçeli seçimlerde ki usulsüzlükleri hırsızlık olarak değerlendirirken, “Mazbata diye tutturanlar, siyasi madrabazlıklarla sonuç alacaklarını düşünmesinler. CHP Genel Başkanı’na ne oluyor? Türkiye’yi germeye, gürültü patırtı çıkarmaya niye kalkışıyor? Zafer hırsızlığıyla, sandık oyunlarıyla İstanbul’un veya Ankara’nın kaderine gölge düşürülemez. Halen sandıklara yapılan itirazlar değerlendiriliyor, geçersiz oylar sayılıyor, süreç hukuka uygun şekilde ilerliyor” diye konuştu.

“USULSÜZLÜKLERİN VARLIĞI DA BELLİDİR”

Seçimlerde ki itirazın hukuki sürecinde CHP’nin rahatsızlığına da değinen Devlet Bahçeli, “Oyların ilk olarak kayda geçirildiği, ıslak imzalı ve mühürlü sandık sayım-döküm cetvelleri ile sandık sonuç tutanakları ve YSK’ya bildirilen oylar arasında fahiş farkların tespiti meşru ve mecburi bir ihtiyaçtır. CHP hukuki süreçten neden rahatsızdır? Milletimizin hassasiyetleriyle niye oynamaktadır? İstanbul’da 319 bin 578 geçersiz oyun bulunduğu açıktır. Usulsüzlüklerin varlığı da bellidir” dedi.

SANDIK BAŞINDAKİ GÖREVLİLER KİME HİZMET ETTİKLERİ DEŞİFRE EDİLMELİDİR

Yüksek Seçim Kurulu’nun, geçersiz oyların yeniden sayımının durdurulması konusuna da değinen Bahçeli, “Sandık başındaki görevlilerin maksatları, neye ve kimlere hizmet ettikleri mutlaka deşifre edilmelidir. Ne İstanbul ne de Türkiye sokakta bulunmamış, sokağa da teslim edilmeyecektir. FETÖ’cüleri, PKK’lıları arkasına alıp siyasi dolandırıcılığa sapanlar milletimizin sabrını test etmesinler, aksi halde sonuçlarına katlanacaklardır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE BUGÜNKÜ SANCILI SÜRECİ ATLATACAKTIR

Herkesi sağduyuya davet eden Devlet Bahçeli açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı; “Özellikle CHP’yi ve büyükşehir belediye başkan adayını sağduyuya davet ediyorum. Aklıselimin yolundan ayrılanlar Türk milletinin kudretiyle karşılaşırlar. Hiç kimse yangından mal kaçırmaya uğraşmasın. Hiç kimse ülkemizi karanlığa itmek için fırsat kollamasın. Seçim sonuçlarıyla ilgili itirazları YSK en iyi şekilde sonuçlandıracaktır. Bu aşamaya kadar da mazbatasız, haksız, hukuksuz şekilde yetki ve unvan gaspına muhatapları tevessül etmesin. Gelişmeleri yakinen izliyoruz. Türkiye bugünkü sancılı süreci atlatacaktır. Sağduyu inanıyorum ki galip gelecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir