Diriliş Engin Altan’a Kurban edilecek

Diriliş Ertuğrul’un son sezonu ile oluşan eleştiriler karşısında köşe yazarı Yüksel Aytuğ bir yazı kaleme aldığı yazıda; Aslında bu sezon Diriliş Osman’ın başlayacağını ancak Ertuğrul karakterinin popülerliğinden dolayı sırf bundan 1 sene daha uzattıklarını dile getirdi. Aslında kısır döngüye dönen hikaye Osman karakteri ile artık açılacakti. bu düşünceler acaba diriliş, Ertuğrul karakterine kurban mı ediliyor sorulari akla geliyor. Aslında izleyicilerin bu konu hakkında şikayetler var mı yok mu bu da şüpheli Çünkü reytinglerde hala başarılı olan dizi.

Millette acaba Artık şu senaryo iyisin algısı oluşuyor mu bilinmiyor. Sizde okuduktan sonra beğenmeyi ve görüş belirtmeyi unutmayın İşte Yüksel Aytuğ’un Diriliş Ertuğrul hakkında köşesinde yer verdiği o yazı; Hikayenin kısır bir döngüye girmiş olması en ciddi eleştiri konusu… Olayların Osman Gazi’nin üzerine yoğunlaşması gerekirken, ‘Engin Altan Düzyatan’ın popülerliğini hemen harcamayalım bir sezon daha sürdürelim’ anlayışının diziye zarar vermeye başladığı gözlemleniyor. Burak Özçivit’in sezonun başında Osman Gazi karakteriyle diziye katılacağının açıklanması büyük beklenti yaratmış ve izleyicileri de çok mutlu etmişti. Ancak sonraki süreçte ne olduysa 5. sezonunda Ertuğrul Gazi üzerinde yoğunlaşması ve sezon sonuna doğru Osman Gazi’nin hikayesine geçiş kararı alınmıştı.

İşte bu durumun yapımcının ve TRT1’in planladığı şekilde gelişmemesi durumu öne çıkıyor. İzleyiciler itirazlarını daha yüksek bir perdeden sosyal medyada ve internet ortamında yazmaktalar. Diriliş Ertuğrul’un sadık bir izleyicinin dizinin kısır döngüye girdiği itirazları oldukça yerinde bulunmuştu. Bu hafta da Sami Benli isimli izleyici, benzer bir görüşü ortaya atıyor ve şöyle diyor: “Tarihi süreç hızlansa çok iyi olacak. Dünya kadar konu var. Kısır bir döngüye seyirciyi hapsetmek, hem tarihi, hem saatlece oturup zaman ayıran seyirciyi hafife almak demek. ‘Osman Bey’ geldi, artık olayların onun etrafında şekillenmeye başlaması lazım. Anlaşılan, başrol oyunculuğu meselesi öne çıkıyor, yazık!”

İşte Yüksel Aytuğ’un Diriliş Ertuğrul hakkında köşesinde yer verdiği o yazı; Hikayenin kısır bir döngüye girmiş olması en ciddi eleştiri konusu… Olayların Osman Gazi’nin üzerine yoğunlaşması gerekirken, ‘Engin Altan Düzyatan’ın popülerliğini hemen harcamayalım bir sezon daha sürdürelim’ anlayışının diziye zarar vermeye başladığı gözlemleniyor. Burak Özçivit’in sezonun başında Osman Gazi karakteriyle diziye katılacağının açıklanması büyük beklenti yaratmış ve izleyicileri de çok mutlu etmişti. Ancak sonraki süreçte ne olduysa 5. sezonunda Ertuğrul Gazi üzerinde yoğunlaşması ve sezon sonuna doğru Osman Gazi’nin hikayesine geçiş kararı alınmıştı. İşte bu durumun yapımcının ve TRT1’in planladığı şekilde gelişmemesi durumu öne çıkıyor.

İzleyiciler itirazlarını daha yüksek bir perdeden sosyal medyada ve internet ortamında yazmaktalar. Diriliş Ertuğrul’un sadık bir izleyicinin dizinin kısır döngüye girdiği itirazları oldukça yerinde bulunmuştu. Bu hafta da Sami Benli isimle izleyici, benzer bir görüşü ortaya atıyor ve şöyle diyor: “Tarihi süreç hızlansa çok iyi olacak. Dünya kadar konu var. Kısır bir döngüye seyirciyi hapsetmek, hem tarihi, hem saatlece oturup zaman ayıran seyirciyi hafife almak demek. ‘Osman Bey’ geldi, artık olayların onun etrafında şekillenmeye başlaması lazım. Anlaşılan, başrol oyunculuğu meselesi öne çıkıyor, yazık!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir