Diriliş Ertuğrul’un oyuncusundan skandal paylaşım

Sevilen dizi Diriliş Ertuğrul kadrosuna katılan oyuncu Oya Unustası’nın Gezi isyancısı çıkması büyük bir şaşkınlığa neden oldu. Oya Unustası’nın ayrıca sarıklı hocalarla ilgili yaptığı skandal bir paylaşım ise tepkilere neden oldu. Oyuncu Oya Unustası’nın AK Parti Hükümeti’ni devirme girişimi olan Gezi Kalkışması’na destek verdiği ortaya çıktı. Daha da ileriye giderek Gezi Kalkışması’na verdiği desteğin yanı sıra Avrupa’da yayınlanan sarıklı sakallı hocaları canavar olarak gösteren bir karikatürü paylaştığı ortaya çıktı.

Vatandaşlar tarafından ise sosyal medyada tepki gösterdi. Diriliş’e katılmasının ardından ise Oya Unustası’nın skandal paylaşımı sildiği iddia edildi. Halime Hatun karakterini oynayan Esra Bilgiç’i dizi kadrosundan çıkaran yapım ekibine tepki gösteren vatandaşlar, bu paylaşımları yapan Gezici Oya Unustası’nın kadroya dahil edilmesini de eleştirdi.

OYNA UNUSTASI KİMDİR? Diriliş Ertuğrul dizisine dahil olan oyuncu Oya Unustası kimdir? Türk televizyon tarihinin en güçlü projelerinden Diriliş Ertuğrul’un oyuncu kadrosuna Oya Unustası transfer oldu. Peki, TRT 1 ekranlarının kaliteli ve iddialı dizisi Diriliş Ertuğrul’a kadın başrol oyuncusu olarak katılan Oya Unustası kimdir? Pek çok hatrı sayılır projede yer alan Oya Unustası aslen nereli, kaç yaşında? 1988 yılında İstanbul’da doğan Oya Unustası, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’nden mezun oldu.

Aslen İzmir Buca’lı olan Oya Unustası’nın baba tarafı Bulgaristan göçmeni, anne tarafı ise Selanik göçmenidir. 2014 yılında “Beyaz Karanfil” dizisinde 2015 yılında ise “Kalbim Ege’de Kaldı” dizisinde rol aldı. 2018 yılında Masum Değiliz adlı dizide oynadı. Son olarak 2019 yılında Sugay Hatun adıyla Diriliş Ertuğrul dizisine dahil oldu. Oyuncu Oya Unustası, ayrıca 2013 yılında gerçekleştirilen Gezi Kalkışması’ndaki isyancılara destek vermesiyle de biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir