Divan Kurulu’na Vefa Küçük damgası

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda 25 senesini doldurduğu için Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Üyesi olma hakkı alan Cumhurbaşkanı Erdoğan katılım sağladı. Toplantı esnasında Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün konuşmaları damgayı vurdu. Kalamış’ta, Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantının önemli bir konuğu vardı.

ERDOĞAN’IN YÜZÜNE SÖLEDİ

25 senelik kongre üyelik dönemini geçiren ardından divan kurulu üyesi olma hakkını elde eden Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılım sağladı.

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük konuşmalarına başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kulüpleri adına çok değerli olduğunu aktardı ve görüşlerine devam etti: “Cumhurbaşkanımız 82 milyon insanımız için değerli, ama biz kulübümüz için çok daha değerli. Misafirimizi nerede olursa olsun güzel karşılamak lazım ancak eli dolu gelmişse daha güzel karşılamak lazım. Elinizde paketle gelmediniz ama gönlünüz, niyetiniz dolu geldiniz” diyerek görüşlerini sundu.

Divan Kurulu Başkanı Küçük esprileriyle salonu yıktı geçirdi adeta. 1998 senesinde Aziz Yıldırım ile başkanlık yarışında 1 oy ile kaybettiğini dile getirdi ve : “1998 yılında bir kongre oldu. O kongrede Aziz Yıldırım, benim rakibimdi. Aramızda 1 oy farkla aziz yıldırım kazandı. Benim kaybettiğim 1 oydan dolayı 21 senedir o 1 oyun sahibini arıyorum. Hatta ikimizle de konuştunuz. Ola ki o bir oy sizin olabilir Cumhurbaşkanım.

İnanın 1 oy sahibini 21 senedir arıyorum. Bulduğum zaman herhangi bir sitem kelam etmeyeceğim. Ama 500 kişiye teşekkür etsem olmayacak. Ben çekimser oy verdim demeyin Cumhurbaşkanım. Bizlerde çekimser oy yok. Birimizden birinin pusulasına oy verdiniz. Olayın gerçeğini söylemek istemeyebilirsiniz. Beni değil Aziz Yıldırım’ı tercih edenlere şunu söylemek istiyorum, Aziz Yıldırım bu kulübe çok büyük hizmetler etmiştir. İyi ki ben kazanmamışım, Aziz Yıldırım kazanmıştır dedim. Kulübe çağ atlattı, tesisler kazandırdı. Kulübümüz yönünden 1 oy çok hayırlı olmuştur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir