DSP’de İmamoğlu krrizi! Hikmet Sami Türk isstifa etti

YSK’nın İstanbul kararı sonrası DSP İstanbul Belediye Başkan adayı Öner Aksakal adylıktan istifa etmiş ve yerinde ise yeni bir aday gösterilmeyeceği bildirilmişti. DSP PM’i 23 Haziran’da yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ‘Ekrem İmamoğlu’nu destekleyelim’ teklifi iki kez oylamaya sunuldu.

SAMİ TÜRK’ÜN TEKLİFİ

YSK’nın İstanbul kararı sonrası DSP İstanbul Belediye Başkan adayı Öner Aksakal adylıktan istifa etmiş ve yerinde ise yeni bir aday gösterilmeyeceği bildirilmişti. Yine önceki gün yapılan DSP Parti Meclisi toplantısında “İstanbul’da CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun destekleyelim ve bunu kamuoyuna açıklayalım” diyen Hikmet Sami Türk’ün önerisi kabul edilmemişti. Teklifi iki oylamada da reddedilen Hikmet Sami Türk, 24 yıldır üyesi olduğu DSP’den istifa ettiğini açıkladı.

Türk, Sözcü’den Deniz Ayhan’a yaptığı açıklamada, “Genel Başkan Önder Aksakal, verdiği bir demeçte, İmamoğlu’nun desteklenmesi yönünde PM toplantısında öneri gelmediğini öne sürdü. Oysa bunu ben önerdim ve 2 kez de oylama yapıldı. Giderek Bülent Ecevit’in kurduğu parti olmanın özelliklerini kaybetmeye başlayan ve 24 yıldan beri üyesi olduğum DSP’den üzülerek istifa ediyorum” dedi.DSP Genel Başkanı Aksakal, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde ‘hiç kimseyi’ desteklemeyeceklerini açıklamıştı.Önder Aksakal, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun desteklenmesi konusunun parti meclisinde iki kez oylandığını ancak bu teklifin reddedildiğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir