Eczanede ki vatandaş zorla içti

Ordu ilimizin Ünye ilçesinde ki bir eczanede ilginç bir olay gerçekleşti

yaşananlar karşısında kalfa Ayşenur durumu polise aktardı.

Akşam mesai bitimine yakın eczaneye giren ve yeşil reçete ilacı soruldu.

Emre Ö’ye Kalfa Ayşenur Balakçı mesai, bittiğinden lumsuz yanıt verdi.

Edinilen bilgiye göre emin olmak için ilacı Şüpheli Emre Ö. sadece görmek istedi ani bir hareketle kutuyu eczacı kalfasını elinden alarak içinden bir tanesini açıp yutarak kaçtı. Güvenlik güçleri tarafından hemen yakalanan şüpheli Emre Ö, bir süredir kas ağrıları yüzünden dayanılmaz ağrılar çektiğini, olay günü ilaç yazdıramadığı için bu yol tevessül ettiğini, pişman olduğunu söyledi.

Savcılığa sevk edilen Emre Ö, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yaşadığı olayı korku içinde anlatan Eczacı Çırağı Ayşenur Balakçı: “Olay geçtiğimiz salı akşamı meydana geldi.Ben o akşam eczaneyi kapatacağım sırada orta boylu ve sakallı bir kişi yanıma yaklaştı. Birazda şüpheli kişi gibi duruyordu. Benden kendisi ilaç istedi ve bende bu saatte ilaç veremeyeceğimi az ilerde başka bir eczaneden alması gerektiğini söyledim.

Kendisi de ışıklar açık olduğunu gördüğünü ve ilaç konusunda ise ısrar etmeye başladı. Benden istediği ilaç reçeteyle satılmayan ve narkotik uyuşturucu içerikli ilaç istedi.Ben de onu veremeyeceğimi söyledim. O sanırım daha önce gelmiş olmalı ki ilacın bizde olduğunu söyledi. Zaten direk geldiğinde ilaç kısmının olduğu yere doğru gelmeye başladı. Zaten onun istediği ilaç 800 gr’lık bir ilaçtı. Onunla ilaç konusunu konuşurken bir yandan da ilacın rafta yerini kapatmaya çalışıyordu. Kendisi de o sırada ilacın rafta gördüğünü ve kriz geçirdiğini söyledi.

İlacı bana ver senin iyiliğin için istiyorum gibi tehditkâr sözler söylemeye başladı. Ben de eczacım yok ve beni yaptığı konuşmadan dolayı korkuttuğunu söyledim. Tam o sırada depoda çalışan bir arkadaşım ilaç siparişi için beni aradığında telefonu açtım ve açık olarak bıraktım. Telefondaki arkadaşımda şüpheli bir durum olduğunu anladığı için eczane sahibine ve polis ekiplerine haber vermiş. Tabii onların gelmesi yaklaşık 15 dakika kadar sürdü.

O sırada ben de ilacı gösterirken elimden aldı ve bir anda içmeye başladı. Hapı içer içmez benden su istedi. İlacı şüpheli kişi içtikten sonra ‘bana bunu sat ben bunu içtim,’ dedi” diye ifade verdi. Tüm yaşananlar eczanenin kamerasına yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir