Efkan Ala herşeyi anlattı

Eski İçişleri Bakanı olan AK Parti MKYK Kurulu Üyesi görevinide yapan Efkan Ala, 15 Temmuz d’arbe girişiminin detaylarını anlattı. “Gürcistan’a kaçtı diyenler içinde işin aslını işte böyle anlattı Katıldığı televizyon programında d’arbe girişimine ilişkin detaylı açıklamalarda bulunan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, “O gece Zekai Aksakallı paşamız aradığında ’Cumhurbaşkanımızın yetkisini veriyorum. Gerekeni yap’ dedim” diye konuştu.

HÜKÜMETE KARŞI HAZIRLIK

Hükümete karşı bir oluşum olduğunu ifade eden Ala, “Bizim aldığımız kararla onlar belli bir mecraya girdi. Daha önce atılmalar olmuştu. Onlar için de kanunlar çıkardık. Bir kısmının uydurma olmadığı açığa çıktı. Ergenekon, Balyoz adında şu olur bu olur. Hükümete karşı bir oluşum olmuştu. Bir d’arbe hazırlığı yapılmıştı. Kumpasla oraya dahil edilip kendi adamlarının önünü açmak için kumpas kurduğu açık. İnsanları ne aklamak ne de itham etmek doğru değil.

Gürcistan’a kaçtı senaryosu F’ETO çetesinin a’lçaklığı”

15 Temmuz gecesi ’ Efkan Ala Gürcistan’a kaçtı’ yaygarası koparıldığını söyleyen Ala, “Bakın ben o gece Türkiye’nin dört bir yanından özel hareket polislerimizi yönlendirirken bu F’ETO terör örgütü ’Efkan Ala Gürcistan’a kaçtı yaygarası koparıyorlar. Benim THY’nin sefer sayılı biletimi ortaya çıkarınca sesleri kesildi. Bu Fettu çete örgütünün küstah a’lçaklığıydı” ifadelerini kullandı.Adil Öksüz’ü bırakanlar da F’ETÖ örgütüAla, “O zaman emniyet yakalamış adliyeye teslim etmiş serbest bırakmış savcılık.

Prosedür tamamlanmış yargı serbest bırakmış. Sonra hakimler görevden alındı. Böyle bir ciddi örgütlenmiş devlet içerisinde devletin sorularını çalarak her türlü yöntemi kullanan bir yapıdan bahsediyoruz. Kimin hatası varsa onlar da soruşturuluyor. Demek ki yapılamamış yapılsa iş buraya gelmezdi. Ayrıldık tabi oradan. Orada değerlendirmeler yapılıyor. Sayın Bakan da söyledi. Kaç tane Adil Öksüz var kamuoyuna mal olmuş olan. Aynı öneme sahip onlarca Adil Öksüz yakalandı, tutuklandı. Çok özel iletişim ağı kurmuş olanlar yakalandı. Bu konu da soruşturuluyor. Ondan sonrasını bilmiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir