Elmeni oyunu ortaya çıktı

Ermeni kafes dövüşçüsü Rafael Abrahamyan’ın 3 kez dünya şampiyonluğu bulunan Batuhan Akduman’ı ringde boğmaya çalıştığına ilişkin görüntüler dün sosyal medyanın gündemindeydi. Söz konusu görüntülerin yalan olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akduman, Abrahamyan’ın boğmaya çalıştığı kişi kendisi olmadığını söledi.Sosyal medyada yalan haber veriliyor.Olayı dün sabah Rusya’dan sporcu arkadaşlarımdan gelen mesajla öğrendim

GÖRÜNTÜDEKİ KİŞİ BAKIN KİM ÇIKTI

Pazar gecesi Rafael Abrahamyan, Türk dövüşçü Batuhan Akduman’ı feci biçimde dövdü diye bir video paylaşıyor. İnanın Azerbaycan’da Mübariz İbrahimov ne ise şu an bu eleman Ermenistan’da halk kahramanı ilan edilmiş durumda. Ben bu haberi alır almaz Rusya üzerinden harekete geçtim.

Rusya Full Kontak Dövüş Sporları Federasyonu Başkanı Sergey Ermakov ile konuştum ve onun kanalıyla Rafael’e ulaştım. Maç öncesi reklam bilgilerinde dövülen sporcunun isminin Batuhan Akduman olduğunu görünce önce isim benzerliği mi diye düşündüm. Samara şehri organizasyon temsilcisi üzerinden dövülen sporcunun

antrenörüne ulaştım. Antrenörden sporcunun pasaportunu istedim. Sekiz saat sonra üzerinde oynanmış bir pasaport fotokopisi gönderebildiler.

Pasaportta U24TUR kodu vardı. Bu yanlış haberle ilgili başvuruda bulunduğum Cumhuriyet Savcılığı’nda bu kodun Türkmenistan’a ait olduğunu öğrendim. Yani, benim ismimi, kariyerimi kullanarak 20 yaşındaki Türkmenistanlı bir sporcuyu Rafael ile dövüştürdüler. Sonra Rafael’e ulaştım ve yaptığının çok büyük terbiyesizlik olduğunu, ismimi kullandığını ve iki ay içerisinde karşıma çıkmaması durumunda onu dünyaya rezil edeceğimi söyledim.

Milli sporcu gerçeği ortaya çıkartıp maça çağırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir