Emine Şenlikoğlu açıklama yaptı

Muhafazakar yazarlardan biri olan Emine Şenlikoğlu, kişisel Facebook adresinden seçim arifesinde çok konuşulacak bir açıklama yaptı Süleymancılara ve Saadet Partililere seslendi. Ünlü İslamcı yazar Emine Şenlikoğlu, Süleymancılara ve Saadet Partili lere seslendi. Muhafazakar yazarlardan biri olan Şenlikoğlu, “liderin yanlış emirlerine ‘o dedi’ diye uymak şirktir” paylaşımında bulundu. sözlerine ise bakın nasıl devam etti

LİDERİNİZ DEDİ DİYE YANLIŞ YAPMAYIN

Pazar günü yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine Saadet Partisi kendi adayıyla katılma kararı almıştı. Öte yandan Süleymancıların, yenilenecek seçimde mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceği söylentileri çıkmıştı. Kimi Süleymancıların da Ekrem İmamoğlu yerine Saadet Partisi adayına oy vereceği ileri sürülmüştü.

İslamcı Yazar Şenlikoğlu, kişisel Facebook adresinden bu yaşananlara ilişkin bir açıklamada bulundu. Şenlikoğlu, “Süleymanlı ve Saadetli kardeşler! Liderin yanlış emirlerine ‘o dedi’ diye uymak şirktir. Mutlak itaat Allah’ındır. Yanlışsız olan o” ifadelerini kullandı. Oda tv ve benzeti siteler ise Emine hocanın sözlerini çarpıttı

Emine Şenlikoğlu Hakkında 1953 yılında Giresun-Dereli’de dünyaya gelen Emine Şenlikoğlu,yazdığı kitaplarda ve yaptığı konuşmalarda dile getirdiği Atatürk karşıtlığı ile tanınan İslamcı yazardır.

Yazdığı “Maria” adlı kitapta Atatürk’ü dinsizlikle suçlayarak büyük tepkiler aldı. 1984 yılında yazdığı ilk kitabı olan “Gençliğin imanını sorularla çaldılar” kitabından dolayı 2 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.Fundamentalist (kökdendinci) yazıları ve konuşmaları ile toplumda ayrışma ve kutuplaşmaya yol açan Şenlikoğlu evli ve iki çocuk annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir