Erbakan’ın anısı böyle tazelendi

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın bir anısını sizler için tazeledik, derledik. Yaşanmış bir hikaye. Yıllar sonra bile dillerden düşmüyor hale tazeliğini koruyor bu anı.

Olay; Bingöl’deki bir miting sırasında; “Kür-tçe konuşmak istiyoruz” pankartını gören rahmetli Necmettin Erbakan, pankartı açanı çağırır ve sorar:

Gel bakalım, Kür-tçe konuşup ne anlatacaksın.? Der ki : Halkımızın özgü-rlüğü, dev-rim, Önderimiz Ap-o.. Erbakan tamam, yeterli der.

Sen değil Kür-tçe, Türkçe de konuşsan gafilsin, zarardasın. Ve döner yanındaki Kür-t korumasına sorar; sen anlat bakalım, Kür-tçe konuşsan bu millete ne anlatırsın?

Koruma cevap verir : Al’lah, Pey’gamber, İ’ttihad, Ad’alet, Ah’lâk.. Erbakan tamam der, sen değil Kür-tçe ve Türkçe, İb-ranice de konuşsan başımın tacısın.

Erbakan hocanın bu anısından anlayacağımız üzere insanın konuştuğu dil veya ır-k hiçbir şeyi fark etmiyor. Önemli olan burada insanın yönelmiş olduğu taraftır.

Bu yazımızda asla hiçbir dil veya ır-ka mensup kişilere hakaret amaçlı bir içerik yoktur. Sadece Necmettin Erbakan’ın bu hikayesi oldukça hoşumuza gitmiş ve sizinle pay-laşmak istedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir