Erdoğan bilançoyu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul Töreni’nde konuştu. Erdoğan, “İnsan olmanın, Müslüman ve Türk olmanın gereği olarak onurlu duruşumuzu sürdüreceğiz. Gerekirse bedel ödeyeceğiz. Ama asla çocuklarımızı mahcup edecek, onların yüzlerini kızartacak, ecdatlarından utanmalarına yol açacak bir yanlışa düşmeyeceğiz.”dedi.
Cumhurbaşkanı konuşmasında önemli bir bölümü mehmetçike ayırırken acı bilançoyu da açıkladı.

NET BELLİ DEĞİL

Barış Pınarı Harekatı’nda bizi arayan Batılı liderlerden neredeyse hiçbiri, t-r-r örg-tü tarafından alçakça ş-hit edilen 20 insanımız ve y-ralanan 184 kardeşimizle ilgili üzüntü beyanında bulunmamıştır.

Yurt dışındaki temsilciklerimize yapılan ve önemli bir kısmı da şidd-t içeren 700’e yakın s-ldırının önlenmesi konusunda hiçbir gayret sarf etmediler. Tam tersine tr-ristler, bu ülkelerin emniyet güçlerinin koruması altında eylemlerini gerçekleştirdi. Barış Pınarı Harekatı bir kez daha göstermiştir ki milletimizin içine fitne sokarak ülkemizi zafiyete uğratma çabaları beyhudedir.

Dünyada Avrupa’dan Kafkasya’ya kadar bizim milletimiz kadar büyük soykırıma uğramış, zulme maruz kalmış, adaletsizlik yaşamış başka bir millet yoktur. Buna rağmen biz, medeniyetimizin ve tarihimizin emrettiği sınırların dışına hiçbir zaman çıkmadık, çıkmıyoruz. Bu kadim devlet maziden atiye uzanan köprüyü güçlü bir şekilde muhafaza etmekte kararlıdır. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmakla, aynı zamanda yeni nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilme imkanı da sağlamış olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir